wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty 2022. Można zgłaszać filmy
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty 2022. Można zgłaszać filmy

Festiwal Nowe Horyzonty odbędzie się w lipcu 2022/fot. BTW Photographers

W Konkursie mogą brać udział filmy o czasie trwania powyżej 60 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2021 roku, nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. Organizatorzy festiwalu preferują premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Najlepszy film otrzyma nagrodę Grand Prix oraz 15 tysięcy euro, a także nagrodę publiczności. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 marca.

Reklama

Festiwal w lipcu 2022

22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 22-31 lipca 2022 roku we Wrocławiu. Najważniejszą sekcją festiwalu ponownie będzie Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty, czyli platforma służąca prezentacji kina artystycznego, wykraczającego poza granice konwencjonalnego filmu.

„Czekamy na oryginalne, autorskie fabuły, dokumenty, eseje, animacje – eksperymentujące z formą i językiem filmowym, będące w dialogu (a czasem sporze) z tradycją i mistrzami; zmuszające do radykalnej zmiany perspektywy, prowokacyjne i prowokujące do myślenia” – zaznaczają organizatorzy.

Można również zgłaszać filmy do sekcji Shortlista, poświęconej polskim filmom krótkometrażowym, w której zostaną przyznane stypendia dla najodważniejszych i najciekawszych twórców. 

Zgłoszenia filmów są przyjmowane na stronie internetowej festiwalu nowehoryzonty.pl do 20 marca 2022 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl