wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Międzynarodowe plany Strefy Kultury Wrocław
Międzynarodowe plany Strefy Kultury Wrocław

Nowa odsłona programu Kultura Mobilna, konkurs dla twórców z miast partnerskich Wrocławia, współpraca ze Lwowem oraz konferencja AIR Wro Talks 4.0 – tak prezentują się wybrane, międzynarodowe plany Strefy Kultury Wrocław na najbliższe miesiące.

Reklama

Kulturalni podróżnicy

W lutym startuje nowa odsłona Kultury Mobilnej. Dzięki programowi, przez ostatnie dwa lata wsparcie zagranicznych wyjazdów otrzymało 31 osób (były to wizyty m.in. w USA, Meksyku, Japonii i Szwecji). Nadchodzące edycje skierowane będą nie tylko do osób planujących podróż na rezydencję lub wizytę studyjną. Otwarte zostaną także dla udających się na zagraniczne przeglądy sztuki, festiwale czy też konferencje naukowe, trasy koncertowe i wystawy.

Wybrane osoby otrzymają do 3000 złotych na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania. Kultura Mobilna 8.0 ruszyła 11 lutego, z kolei dziewiąta edycja rozpocznie się 3 czerwca.

 • Nabór wniosków: 11.02-04.03.2019
 • Wyniki: 13.03.2019
 • Wyjazdy: 18.03-13.12.2019
 • Konsultacje: 15.02, 22.02, 01.03.19, godz. 16.00-18.00, Recepcja, ul. Ruska 46.

Miasta partnerskie Wrocławia

Działalność Strefy Kultury Wrocław skierowana jest także w stronę twórców z zagranicy. Realizowane w ten sposób inicjatywy często oparte są na współpracy przyjeżdżających artystów z lokalnym sektorem kultury oraz mieszkańcami Wrocławia. 

Na początku lutego rozpoczął się konkurs dla twórców z europejskich miast partnerskich Wrocławia. Ogłoszenie skierowane jest do instytucji, szkół wyższych i przedstawicieli środowiska kulturalnego z m.in. Drezna, Kowna, Lwowa, Bredy, Oxfordu i Reykjaviku. Wybrani artyści dołączą do tymczasowego kolektywu aktywistów, kuratorów i teoretyków kultury, by wspólnie zrealizować we Wrocławiu cykl spotkań, warsztatów i prezentacji artystycznych.

 • Nabór: 4.02-15.03.2019
 • Wyniki: 5.04.2019
 • Rezydencja: 4 do 6 tygodni pomiędzy czerwcem i lipcem 2019

14 lutego do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają przedstawiciele Instytutu Strategii Kultury ze Lwowa, którzy podpiszą list intencyjny o współpracy ze Strefą Kultury Wrocław. Jedną z kompetencji ISK jest przygotowanie lwowskiej aplikacji o tytuł honorowej Europejskiej Stolicy Kultury w 2023 roku – wrocławska strona będzie wspierać ukraińską instytucję w procesie aplikacyjnym oraz w planowaniu rozwoju lwowskiej kadry kultury w ramach programu LWO-WRO. 

Porozmawiajmy!

Kolejnym międzynarodowym działaniem Strefy Kultury Wrocław będzie konferencja AIR Wro Talks 4.0. Dwa dni wykładów, dyskusji oraz warsztatów będą szansą, by poznać inspirujące przykłady, trendy oraz rozwiązania z zakresu ponadnarodowej współpracy. W programie znajdą się wystąpienia czołowych specjalistów z instytucji, organizacji i środowisk kultury. 

AIR Wro Talks 4.0

AIR Wro Talks 4.0

Spotkania / Konferencje
Termin od 28 marca 2019 do 29 marca 2019

Miejsce Barbara

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl