wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Nowa powieść Marka Krajewskiego

Nowa powieść Marka Krajewskiego

Data publikacji: Autor:

Autor kryminałów z dawnym Wrocławiem w tle właśnie ogłosił, że zakończył pracę nad swoją nową powieścią. Nie zdradził jeszcze tytułu ani fabuły swojej książki. „Milczę jak grób” – napisał.

Reklama

Na tę informację zamieszczoną na facebooku zareagowało ponad dwa tysiące fanów. Najnowsza książka Krajewskiego będzie mieć premierę 14 września i ukaże się w wersji papierowej i elektronicznej. Wyda ją wydawnictwo Znak.

Uczestnicy festiwalu „Literacki Sopot” będą mieć możliwość poznania tematyki książki, bo 20 sierpnia Marek Krajewski zdradzi o czym ona traktuje i ujawni jej tytuł. Na razie okładkę tomu możemy zobaczyć (ale bez tytułu) na fanpage’u autora. Jest na niej Hala Stulecia i dwie męskie postaci w trenczach.

Szczegóły na temat powieści Marek Krajewski ujawni także w rozmowie w radiu. Jej fragmenty będzie można usłyszeć w III programie Polskiego Radia. Odpowiednie linki zamieści na swoim fanpage’u na Facebooku.

Marek Krajewski – wrocławski pisarz i filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama