wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Leszek Możdżer poleca koncerty 55. Santander Jazz nad Odrą Festival

Leszek Możdżer/fot. Łukasz Gawroński

Dyrektor artystyczny 55. Santander Jazz nad Odrą Festival poleca koncerty tegorocznej edycji, których nie wolno przegapić. Zobaczcie, co wpisać do kalendarza na koniec kwietnia.

Reklama

RYMDEN

(Bugge Wesseltoft, Dan Berglund, Magnus Öström)

Zespół RYMDEN przyjedzie w składzie przypominającym sławne trio E.S.T. Esbjörna Svenssona, apostoła muzyki improwizowanej. Znamienne, że Svensson, podobnie jak Krzysztof Kieślowski, kiedy postanowił zrobić sobie przerwę od artystycznego działania, od razu zmarł. Taka dusza jest niecierpliwa i zbyt długo nie wytrzyma bez realizowania swojej misji.

Będziemy mieli okazję skontaktować się z tym polem energii za pośrednictwem muzyków z tria RYMDEN, którzy przyjadą z pianistą Bugge Wesseltoftem. Po tym koncercie można sobie sporo obiecywać.

Trio RYMDEN

Trio RYMDEN

Koncert / Jazz
Termin 29 kwietnia 2019 19:00

Miejsce Impart

Zobacz

Tia Fuller w dwóch odsłonach

Rada artystyczna zaproponowała, abym pokazał projekt specjalny, który przygotowałem w Poznaniu z saksofonistką Tią Fuller i orkiestrą symfoniczną. We Wrocławiu zagramy z Larssem Danielssonem i Santander Orchestra. To będzie mocne, wielokolorowe ujęcie muzyczne.

Tia Fuller wystąpi także ze swoim kwartetem. Zagra utwory z zeszłorocznej, najnowszej płyty, którą nagrała z wybitnymi partnerami m.in. Jackiem deJohnette, choć on akurat do Wrocławia nie przyjedzie.

Tia Fuller Quartet – Diamentowe cięcie

Tia Fuller Quartet – Diamentowe cięcie

Termin 30 kwietnia 2019 21:00

Miejsce Impart

Zobacz

Algorhythm

Młody polski zespół z saksofonistą Piotrem Chęckim i perkusistą Sławkiem Koryzno grający jazz bardzo intelektualny, choć ostatnio także coraz bardziej emocjonalny. Bo w jazzie chodzi o to, aby połączyć intuicję, instynkt i intelekt w jedną całość – i to się chłopakom udaje.

Zagrają na scenie plenerowej przed Impartem. Z racji tego, że można tam się pojawić bez biletu chcemy pokazać sporo muzyki, która da odbiorcom szansę zainteresowania się jazzem mocnym. Będą także zespół SKICKI SKIUK, ale też swobodniejsze rytmy Jose Torres & Havana Dreams.

Algorhythm na scenie plenerowej Impartu

Algorhythm na scenie plenerowej Impartu

Termin 29 kwietnia 2019 18:00

Miejsce Plac Społeczny

Zobacz

Wybitne wokalistki

Kandace Springs ma dużą charyzmę i z wdziękiem wykonuje pracę na scenie, a publiczności też będzie dobrze odpocząć przy dźwiękach bardziej oczywistych, ale szlachetnych. Wszystko, aby intelekt przez cały czas nie musiał zmagać się z wyszukanym systemem dwunastotonowym temperowanym.

Kandace Springs w Imparcie

Kandace Springs w Imparcie

Termin 28 kwietnia 2019 20:00

Miejsce Impart

Zobacz

Jazzmeia Horn to prawdziwa jazzowa bomba. Ciemnoskóra wokalistka, wywodząc się z bluesa, w sposób bardzo przejmujący pokazuje tę żywiołową i emocjonalną stronę jazzu. Wie, co mówi i wie, o czym śpiewa.

Jazzmeia Horn w Imparcie

Jazzmeia Horn w Imparcie

Termin 26 kwietnia 2019 19:00

Miejsce Impart

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama