wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kurosawa w DKF-ie

W najbliższy poniedziałek (24 lutego) w ramach DKF-u w Dolnośląskim Centrum Filmowym zobaczymy film „Madadayo” w reżyserii Akiry Kurosway. Doceniony w Japonii nagrodami za aktorstwo obraz, jest biograficznym hołdem złożonym wybitnemu profesorowi, który dla swoich uczniów był mistrzem życia, a dla samego Kurosawy mentorem.

„Madadayo” jest ostatnim filmem Kurosawy, w którym humorystycznie i z niespotykaną u tego reżysera lekkością poruszony zostaje temat śmierci. Głównym bohaterem jest profesor Uchida Hyakken (w tej roli Tatsuo Matsumura), który w 1943 r. przerywa karierę akademicką, by poświęcić się twórczości pisarskiej. Jednak nie traci kontaktu ze swoimi studentami, którzy co roku spotykają się z nim na przyjęciu urodzinowym, by podziękować za nauki. Tłem wydarzeń jest Japonia w świetle jej przemian historycznych i obyczajowych, które możemy obserwować przez pryzmat II Wojny Światowej oraz późniejszych lat rozwoju gospodarczego. Film został doceniony przez Japońską Akademię Filmową i Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Tokio nagrodami za aktorstwo i zdjęcia. Seans rozpocznie się o godz. 20.00, za bilet zapłacimy 8 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama