wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kręcony we Wrocławiu film „Zimna wojna”. Premiera w 2018
Joanna Kulig i Tomasz Kot na planie filmu "Zimna wojna" fot. Łukasz Bąk
Joanna Kulig i Tomasz Kot na planie filmu "Zimna wojna"

Pod koniec lutego we Wrocławiu na ulicach Ptasiej, Kurkowej, Mierniczej i Łukasińskiego z udziałem statystów kręcono zdjęcia do „Zimnej wojny”, nowego filmu Pawła Pawlikowskiego, laureata Oscara za obraz „Ida”. Na początku sierpnia padł ostatni klaps na planie tej produkcji, a widzowie obejrzą ją w kinach w przyszłym roku.

Reklama

Główną rolę w filmie gra Joanna Kulig

Aktorkę Paweł Pawlikowski obsadził niegdyś w filmie „Kobieta z piątej dzielnicy”. W wywiadzie dla miesięcznika „Uroda życia” aktorka wspominała, że o rolę w „Zimnej wojnie” walczyła zawzięcie – schudła kilka kilogramów ćwicząc na siłowni, nauczyła się tańców ludowych (bo wciela się w postać solistki zespołu foklorystycznego), ale i śpiewania. W filmie partneruje jej Tomasz Kot (on z kolei dla potrzeb roli pobierał lekcje fortepianu). Paweł Pawlikowski wspólnie z drugim scenarzystą, pisarzem Januszem Głowackim opowiadają historię powojennej miłości dwojga młodych, uczucia niemożliwego i pokazują losy bohaterów na tle Polski lat 50. i 60.

Obok Joanny Kulig i Tomasza Kota w filmie Pawła Pawlikowskiego zobaczymy jeszcze m.in. Borysa Szyca, Agatę Kuleszę i Adama Woronowicza. Zdjęcia nakręcił Łukasz Żal, operator oscarowej „Idy”. Film to koprodukcja polsko-francusko-brytyjską, a ze strony polskiej producentem jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film.

Premiera „Zimnej wojny” w 2018 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl