wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Krasnal Życzliwek i muzycy zespołu Gentelmen’s Jazz w trasie po Europie. Muzyczna promocja Wrocławia
W podróż po Europie wybrali się Tomasz Krajewski, pianista Bartek Ziętara i saksofonista Taras Backovsky i Krasnal Życzliwek archwium Dwarf on the Road by Gentelmen’s Jazz/fb
W podróż po Europie wybrali się Tomasz Krajewski, pianista Bartek Ziętara i saksofonista Taras Backovsky i Krasnal Życzliwek

Muzycy z zespołu Gentelmen’s Jazz wraz z figurką Krasnala Życzliwka wyruszyli w dwutygodniowy tour po Europie. W 18 miastach będą koncertować i promować Wrocław w ramach trasy „Dwarf on the Road by Gentelmen’s Jazz”. Gdzie zagrają wrocławianie? W planach m.in. Węgry, Włochy i Francja.

Reklama

Muzycy z wrocławskiego zespołu Gentelmen’s Jazz nie po raz pierwszy wybrali się w objazd po Europie. Tomasz Krajewski, aktor, muzyk, autor tekstu i lider formacji od kilku lat zabiera przyjaciół na letnie wyprawy.

Najczęściej wybierają się na południe. I tak jest w tym roku. Z Wrocławia wyruszyli w niedzielę i już koncertowali w Bratysławie. W planach są także m.in. węgierskie Veszprem, Wenecja, Livorno i San Remo we Włoszech. A potem najsławniejsze miasta francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego: Cannes i St. Tropez. W stronę domu wrocławscy artyści będą wracali przez Dijon, Ulm, Coburg i Drezno.

W planach kawa u Stinga

We Włoszech znowu zatrzymają się w Il Palagio, gdzie swoją posiadłość ma Sting. – Może tym razem uda nam się wypić razem kawę. Wstępną obietnicę spotkania już dostałem – mówił Tomasz Krajewski przed wyjazdem.

Tym razem wrocławianie podróżują w trzyosobowym combo. Obok Tomka Krajewskiego objazdowy zespół tworzą pianista Bartek Ziętara i saksofonista Taras Backovsky. Artyści koncertują w zaprzyjaźnionych ośrodkach kultury, w restauracjach, a nawet na ulicach i miejskich placach. To plenerowe muzyczne spotkania wywołują najwięcej entuzjazmu wśród widzów. Ekipę uzupełnia figurka Krasnala Życzliwka.

Muzyczna podróż „Dwarf on the Road by Gentelmen’s Jazz” to forma promocji Wrocławia, kultury i atrakcji stolicy Dolnego Śląska.

Kolejne etapy eskapady można śledzić na fanpage'u Visit Wroclaw oraz Instagramie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl