wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Konkurs na projekty Sympozjum Wrocław 70/20
Sympozjum Wrocław 70/20 mat. organizatora
Sympozjum Wrocław 70/20

Jeszcze do 15 sierpnia zgłaszać można pomysły na działania artystyczne, inspirowane 50. rocznicą Sympozjum Plastycznego Wrocław '70. Trzy (lub więcej), spośród nadesłanych, inicjatywy trafią do programu Sympozjum Wrocław 70/20, a pomysłodawcy akcji otrzymają budżet na ich realizację.

Reklama

50 lat temu odbyło się Sympozjum Plastyczne Wrocław '70 – niezwykłe spotkanie artystów, krytyków i teoretyków sztuki, przestrzeń wymiany myśli i wykuwania nowych kierunków w polskiej sztuce. Wydarzenie to obrosło legendarną sławą i do dziś prowokuje do dyskusji.

50. rocznica wrocławskiego zjazdu jest okazją, by przyjrzeć mu się z nowej perspektywy, przeanalizować jego spuściznę, dać się zainspirować jego historią – i właśnie z takiej inspiracji powstało Sympozjum Wrocław 70/20. To oddolna i społeczna inicjatywa, którą tworzą organizatorzy wrocławskiego życia artystycznego, reprezentujący rozmaite formy działalności: są związani z muzeami, galeriami i instytucjami kultury o długoletniej tradycji, ale też z młodymi organizacjami pozarządowymi czy niezależnymi kolektywami artystycznymi.

Sympozjum Wrocław 70/20 jest również inicjatywą otwartą – oznacza to, że harmonogram wydarzenia nie jest zamknięty, a do jego całorocznych obchodów można dołączyć w dowolnym momencie, zgłaszając projekty, które realizują założenia i wpisują się w artystyczne znaczenie Sympozjum Plastycznego Wrocław '70.

By umożliwić realizację działań w ramach Sympozjum artystom, animatorom, aktywistom, kolektywom i innym grupom nieformalnym, otwarty został nabór projektów do Sympozjum Wrocław 70/20. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostaną co najmniej trzy realizacje artystyczne, które uzupełnią program obchodów Sympozjum Wrocław 70/20.

Sympozjum Wrocław 70/20 - pomysły...

Do konkursu zgłaszać można projekty – pomysły na działania z zakresu animacji, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym, artystycznej aktywizacji społecznej – które  mają się odbyć na terenie Wrocławia.

Realizacja zgłaszanych inicjatyw przypadać ma na październik i listopad 2020 r. (weekend finałowy przewidziany jest w 6-8 listopada). Projekty można zgłaszać w trzech progach finansowań na ich realizację: do 1000 zł, do 3000 zł oraz do 5000 zł. W realizacji działań zwycięzcom konkursu zostanie również udzielone wsparcie merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne.

Gdzie należy zgłaszać pomysły na Sympozjum Wrocław 70/20?

...do 15 sierpnia 2020 r., do godz. 23:59 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (podobnie jak regulamin konkursu – do pobrania ze strony) na adres: [email protected]

Pod ten sam adres kierować można ewentualne pytania bądź zgłaszać napotkane problemy. Wyniki zostaną ogłoszone do końca sierpnia 2020 na stronie internetowej Sympozjum Wrocław 70/20.

Organizacja Sympozjum Wrocław 70/20 dofinansowana zostało przez miasto Wrocław.

na podst. mat. prasowych

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl