wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Zostań menedżerem Pracowni Komuny Paryskiej 45
Zostań menedżerem Pracowni Komuny Paryskiej 45

źródło: Pracownia Komuny Paryskiej 45/FaceBook

Od 10 lutego do 10 marca br. będzie można zgłosić kandydaturę na nowego menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – kulturalnej przestrzeni dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego i jednej z lokalizacji Strefy Kultury Wrocław. Konkurs adresowany jest do osób i podmiotów, które przedstawią swoje pomysły na działalność Pracowni od lipca 2019 do grudnia 2020 r. 

Reklama

Pracownia to miejsce na działania artystyczne oraz platforma wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi tam artystami i animatorami. Podejmowane działania mają na celu przede wszystkim zachęcenie do udziału w kulturze.

Adresaci

Dzięki otwartej formule w konkursie mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Przedmieścia, jak i innych części Wrocławia, a także organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, podmioty gospodarcze oraz osoby z innych miejscowości.

Kandydaci na gospodarzy muszą przedstawić swój pomysł na program Pracowni od 1 lipca 2019 roku do 15 grudnia 2020 roku. Propozycja powinna angażować i aktywizować mieszkańców, nie musi jednak być bezpośrednią kontynuacją działań prowadzonych we wcześniejszych latach.

Wsparcie dla zwycięzców

Zwycięzcy na realizację swojej inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 65 tysięcy złotych brutto. Zostaną też zwolnieni z opłat za czynsz i media, a do ich dyspozycji oddane będzie wyposażenie techniczne Pracowni. Przez cały czas trwania projektu nowi menadżerowie będą mogli liczyć na pomoc koordynatorów programu Sąsiadujemy i Strefy Kultury Wrocław.

Szerokie pole do kulturalnego popisu

W otwartej w 2015 r. Pracowni Komuny Paryskiej 45 prowadzono już m.in. zajęcia artystyczne dla najmłodszych, programy dla seniorów, zajęcia teatralne, taneczne, a także wystawy, koncerty, pokazy filmowe i spotkania informacyjne.

Od marca 2018 roku Pracownia jest w rękach kolektywu Novy Ruch Teatr – zwycięzców pierwszej edycji konkursu na menedżera. Pod ich okiem mieszkańcy „Trójkąta” stworzyli Teatr Komuny Paryskiej i przygotowali m.in. osiedlowy musical, do którego napisali teksty piosenek, skomponowali muzykę i zbudowali scenografię. Bazą do powstania scenariusza były rozmowy z uczestnikami zajęć, mieszkańcami i artykuły na temat Przedmieścia w gazetach i internecie. Efektem tych prac jest wydany album z piosenkami z musicalu „Trójkąt. 45°”.

Na 2019 r. koordynatorzy zaplanowali otwarte dla wszystkich chętnych działania teatralne i performatywne oraz zajęcia dla dzieci. Kolektyw Novy Ruch Teatr poprowadzi Pracownię do końca czerwca.

Poszukiwania nowego menadżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 potrwają do 10 marca. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 22 marca 2019 r. 

Szczegóły konkursu, w tym jego regulamin i formularz wniosku, znajdziesz TUTAJ 

Konkurs na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45

Konkurs na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45

Konkursy
Termin od 10 lutego 2019 do 10 marca 2019

Miejsce Strefa Kultury Wrocław

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl