wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Trwa konkurs na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45
Trwa konkurs na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45

fot. Alicja Kielan

Do 10 lutego br. są przyjmowane zgłoszenia do konkursu na  menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – kulturalnej przestrzeni dla aktywności mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Oczekuje się osób i podmiotów, które opracują i wdrożą pomysły na działalność Pracowni w 2018 r. 

Reklama

Pracownia Komuny Paryskiej 45 jest przestrzenią do działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami i animatorami. Działania kulturalne tam trwające mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłuższej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego Przedmieścia Oławskiego.

Pracownia jest otwarta dla mieszkańców w każdym wieku – dotychczas prowadzono tam zarówno zajęcia artystyczne dla najmłodszych, jak i programy aktywizacyjne dla seniorów, a także wystawy, koncerty, pokazy filmowe i spotkania informacyjne dla mieszkańców osiedla.

Kulturalna aktywność na Przedmieściu

Pracownia ma bezpłatnie upowszechniać i przyciągać mieszkańców do uczestnictwa w kulturze, a także organizować wydarzenia kulturalne i animacyjno-społeczne.

– Czekamy na zgłoszenia pomysłów, które zaangażują mieszkańców i wykorzystają potencjał Przedmieścia Oławskiego i wrocławian. Poszukujemy menedżerów z programem na działania w Pracowni od marca do grudnia 2018 – mówi Bartosz Zubik, koordynator konkursu.

Kto może startować w konkursie

Dzięki otwartej formule w konkursie mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego i innych części Wrocławia, jak i organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne czy też podmioty gospodarcze.

Zwycięzcy na realizację swojego programu otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 35 tys. złotych brutto. Do ich dyspozycji oddane zostanie wyposażenie techniczne Pracowni, zostaną także zwolnieni z opłat za czynsz i media.

Poszukiwanie nowego menedżera Pracowni potrwa do 10 lutego. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 20 lutego 2018 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl