wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Koncerty zaduszkowe we Wrocławiu: Opera, Vertigo, Industrial
Opera Wrocławska materiały organizatorów
Opera Wrocławska

We Wszystkich Świętych koncertów się nie planuje, ale już w Zaduszki grają chętnie jazzmani, a we Wrocławiu można tego dnia wybrać się zarówno na sceniczne wykonanie Mozartowskiego Requiem d-moll, inaugurację Wroclaw Industrial Festival, czy wreszcie jazzowy wieczór w Vertigo, który będzie miał kontynuację w sobotę 3 listopada.

Reklama

Requiem Mozarta w Operze Wrocławskiej

Requiem d-moll w Operze Wrocławskiej

Requiem d-moll w Operze Wrocławskiej

Opera
Termin od 2 listopada 2018 do 4 listopada 2018

Miejsce Opera Wrocławska

Zobacz

Propozycją Opery Wrocławskiej jest sceniczna wersja Requiem d-moll Mozarta pod batutą dyrektora teatru, Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego i w choreografii Jacka Tyskiego z choreografią Karola Dutczaka i kostiumami Otto Bubenicka. Niedokończone dzieło klasyka wiedeńskiego (prace nad Requiem zamknął uczeń Mozarta, Franz Süssmayr) to msza żałobna zamówiona anonimowo u mistrza przez hrabiego Franza von Walsegga, znanego wówczas plagiatora.

W dotychczasowej historii wykonań Requiem zanotowano tylko dwie jego sceniczne realizacje, wrocławska jest trzecią, zarazem pierwszą polską. – Podeszliśmy do dzieła Mozarta nie jak do oratoryjnego, czy operowego, ale jak do misterium scenicznego – podkreśla Marcin Nałęcz-Niesiołowski, który poprowadzi wykonanie (w orkiestronie, poza instrumentalistami, tym razem zasiądą także soliści).

Scenografia została ograniczona do niezbędnego minimum, podobnie kostiumy. – Mają podkreślać sakralny wymiar spektaklu i uczestniczących w nim postaci – opowiada Jacek Tyski, choreograf, który stworzył dla wykonawców spektakl wymagający. – To duży wysiłek fizyczny, sporo tańca na puentach, piruetów – wyjaśnia Magdalena Ciechowicz, kierownik baletu.

Wroclaw Industrial Festival od 2 do 4 listopada

XVII Wroclaw Industrial Festival

XVII Wroclaw Industrial Festival

Koncert / W klubie
Termin od 2 listopada 2018 do 4 listopada 2018

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz

W piątek 2 listopada startuje także 17. edycja festiwalu industrialnego. Organizatorzy podkreślają, że ich impreza jest celebracją jedności w wielości i zapewnia totalną różnorodność nurtów oraz ekspresji scenicznej, a wszystko to we Wrocławiu, który jako miasto wielokulturowe, jest świetnym tłem dla wymiany myśli i promowania kultury industrialnej.

W piątek 2 listopada od 18.00 wystąpią kolejno Kevlar, Antlers Mulm, Darkwood, Pharmakon, Bisclaveret, Clock DVA, Kollaps, Ambassador21, DJ Eric, DVJ Mniamos. Na występ każdego z artystów i formacji przewidziano ok. godzinę.

Wrocławskie wokalistki jazzowo

Ladies of Jazz – Kobiety kobietom i Joanna Kwaśnik Soul Night

Ladies of Jazz – Kobiety kobietom i Joanna Kwaśnik Soul Night

Koncert
Termin 2 listopada 2018 20:00

Miejsce Vertigo Jazz Club & Restaurant

Zobacz

Na scenie klubu Vertigo piątkowego wieczoru Katarzyna Berger, Marta Mackiewicz, Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła i Dorota Zygadło, a wrocławskie wokalistki zaśpiewają klasykę, czyli piosenki wielkich diw sceny jazzowej, zwłaszcza amerykańskiej – nie zabraknie klimatycznych utworów z repertuaru Billie Holiday, Niny Simone, Etty James, czy uwielbianej we Francji (i nie tylko) za piękny głos Dalidy.

Męskie (jazzowe) granie w Vertigo

It's a Man's Man's World i Jam Session  Natalia Szczypuła

It's a Man's Man's World i Jam Session Natalia Szczypuła

Koncert / Jazz
Termin 3 listopada 2018 19:00

Miejsce Vertigo Jazz Club & Restaurant

Zobacz

Dzień po Zaduszkach, w sobotę, także w Vertigo wieczór, tym razem męski. Michał Bober zaśpiewa piosenki słynne z wykonań Ala Jarreau, Joe Cockera, Seala, czy zespołu Simply Red, a po 22.00 jam session.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl