wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Koncert z muzyką świąteczno-rozrywkową w domku na Jarmarku Bożonarodzeniowym
Na zdjęciu atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym na placu Solnym fot. Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym na placu Solnym

Wybieracie się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Przyjdźcie we wtorek 20 grudnia o 17.00 pod domek na placu Solnym. Wystąpią uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2 przy Krajewskiego. W programie muzyka świąteczno-rozrywkowa.

Reklama

Koncert uczniów szkoły muzycznej (20.12)

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego planowanych jest wiele fantastycznych wydarzeń, warto z nich skorzystać, zwłaszcza że biorą w nich udział wrocławianie. 

We wtorek 20 grudnia na placu Solnym wystąpią uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina (w Zespole Szkół nr 9) przy ul. Krajewskiego 1. Na tę okazję przygotował się zarówno Zespół Muzyki Rozrywkowej „Golas Band” (prowadzi go Karol Gola), „Percussion Combo” oraz duet waltorniowy „Horn Duo”.

Na początku z 45-minutowym programem zagra zespół „Golas Band” pod dyrekcją Karola Goli. W zespole grają saksofonista Bartłomiej Fuchs, klarnecista Wojciech Słonina, puzonista Jan Reinhard, na klawiszowych instrumentach Anastasiia Monakhova i Henryk Iwanowski, na gitarze elektrycznej Franciszek Kalita, na basowej Magdalena Jastrzębska, perkusiści Marcel Rudziński (ksylofon), Julian Smoliński (ksylofon), Tymon Wolf (sampler). 
Uczniowie zagrają dwuczęściowy program z muzyką świąteczno-rozrywkową. Nie zabraknie standardów. 

Zagrają perkusiści i duet na waltorniach

W przerwie wystąpią połączone zespoły perkusyjne z zestawem utworów marszowych. Zagrają uczniowie Julian Smoliński, Gabriel Rudziński, Anna Koman, Franciszek Winiarski, Marcel Rudziński i Tymoteusz Wolf, a nad zespołami czuwać będą pedagodzy Jacek Muzioł i Radosław Jędraś
Także w przerwie występu „Golas Band” zagrają na rogach dwie waltornistki – Hanna Kubat i Anna Sunita-Drużdż, a program bardzo świąteczny, bo suita kolęd („Adeste fideles”, „What child is this?” i „Cicha noc”) w aranżacji Piotra Pożakowskiego. 
Początek koncertu 20 grudnia 2022 o godzinie 17.00 na placu Solnym. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl