wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kino Nowe Horyzonty otwiera się 17 czerwca. Nowe wydarzenia
Kino Nowe Horyzonty otwiera się 17 czerwca. Nowe wydarzenia

Toni Servillo w filmie „Wielkie piękno” Paola Sorrentino

Kino Nowe Horyzonty wraca do pracy w środę 17 czerwca, a jednym z pierwszych seansów będzie wyjątkowy pokaz „Wielkiego piękna” Paola Sorrentino, o którym opowie prezydent Jacek Sutryk, jako że epicki obraz to jego ukochany film. Gospodarz miasta będzie gościem cyklu „Moje filmy”, a wśród innych czerwcowywch atrakcji także Tydzień Kina Hiszpańskiego (26.06-2.07), który miał się odbyć przed wybuchem epidemii koronawirusa.  

Reklama

Prezydent kocha opowieść o Rzymie

Bo „Wielkie piękno” włoskiego mistrza Paola Sorrentino to blisko trzygodzinna uczta dla oka, ucha (znakomita ścieżka dźwiękowa, a wśród utworów m.in. fragmenty dzieł Henryka Mikołaja Góreckiego i Zbigniewa Preisnera) i intelektu. To miłosne wyznanie czynione Rzymowi przez Jepa Gambardellę (w tej roli rewelacyjny Toni Servillo), flaneura (spacerowicza, próżniaka), autora jedynej książki napisanej lata temu (acz wciąż podziwianej) i konesera kobiet, dobrego towarzystwa, świetnie skrojonych garniturów i miejskich tajemnic.

Jego wędrówki po Rzymie odsłaniają zupełnie nieznane oblicze wiecznego miasta – nie turystyczne, ale ukryte przed wścibskimi oczami przybyszów, często zarezerwowane tylko dla bywalców i wtajemniczonych. Dzięki temu mamy szansę na Rzym by Night z perspektywy gości, którzy oglądają niemal opustoszałe palazzi strzeżone przez małomównego klucznika.  Ale Jep zachwyca się też codziennością, którą dzięki niemu (i pracy kamery) widzimy na nowo. Zakonnice przemierzające park, głosy rozbawionych dzieci, słoneczne promienie padające na zabytkowe budowle, kolejne mosty na Tybrze. 

Prezydent Jacek Sutryk opowie o swojej fascynacji „Wielkim pięknem” 17 czerwca podczas seansu o godzinie 19.00. 

Moje filmy: „Wielkie piękno” – Jacek Sutryk

Termin 17 czerwca 2020 19:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Nie tylko Almodóvar, czyli ciekawe hiszpańskie kino

Ten festiwal miał się odbyć już kilka miesięcy temu, ale przeszkodziła epidemia koronawirusa. Teraz widzowie jednak będą mogli obejrzeć najnowsze, interesujące hiszpańskie filmy przez tydzień – od 26 czerwca do 2 lipca. 

Organizatorzy przygotowali 15 tytułów. Są wśród nich dzieła szeroko dyskutowane, m.in. „Póki trwa wojna” docenianego także za granicą Alejandra Amenábara (historia profesora, rektora Uniwersytetu w Salamance na tle politycznego przewrotu lat 30., kiedy władzę w Hiszpanii objął generał Franco). Fanów surrealisty Luisa Buñuela zachwyci „Buñuel w labiryncie żółwi (szalenie barwna adaptacja komiksu, w której połączono biografię jedynego w swoim rodzaju hiszpańskiego reżysera z plastyczną estetyką Salvadora Dalego – nieprzypadkowo, bo obydwaj artyści zrealizowali wspólnie „Psa andaluzyjskiego”).

Dla fanów nowego, kameralnego, ale przejmującego kina jest letnia historia „Niewinność” reżyserowana przez Lucíę Alemany. Historia Lis (która marzy o pracy w cyrku, choć rodzice inaczej wyobrażają sobie jej przyszłość) spędzającej letnie wakacje w towarzystwie przyjaciół i wdającej się w przelotny romans spodoba się tym, którzy lubią obyczajowe kino podpatrujące trafnie rzeczywistość nastolatków wchodzących w dorosłość. 

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Wydarzenie kinowe
Termin od 26 czerwca 2020 do 2 lipca 2020

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl