wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kings of Leon na Stadionie Wrocław

Kings of Leon materiały organizatorów
Kings of Leon

Kings of Leon wystąpi na Stadionie Wrocław. Wielokrotni laureaci nagrody Grammy zagrają 24 czerwca na wrocławskim stadionie w ramach letniej trasy koncertowej. Bilety trafią do sprzedaży dla wszystkich już 12 lutego (środa). Wcześniej, bo 11 lutego (wtorek) będą mogli zakupić je członkowie oficjalnego fanklubu zespołu i użytkownicy Allegro.

Reklama

Kim są Kings of Leon?   

Zespół założony przez trzech braci – Caleba, Jareda i Nathana Followillów i ich kuzyna Matthew Followilla, odniósł na swojej ścieżce kariery ogromny sukces, głównie w Wielkiej Brytanii. Otrzymał 4 statuetki Grammy za swoje najsławniejsze utwory: „Sex on fire” oraz „Use Somebody”, i Fryderyka za „Come Around Sundown” - najlepszy album zagraniczny.

Dzięki swojej zmienności i alternatywności uwiódł rzeszę wiernych fanów, również w Polsce. Kings of Leon zagości tu już po raz piąty. Wcześniej mogliśmy posłuchać ich magnetyzujących brzmień w ramach gdyńskiego festiwalu Open’er Festiwal w 2009 i 2013 roku, następnie w 2014 roku podczas Orange Warsaw Festiwal i w Krakowie w Tauron Arenie w 2016 roku.

- Stadion Wrocław będzie po raz drugi areną koncertową, na której zorganizujemy wielkie wydarzenie. Po festiwalu Music Power Explosion w klimatach EDM w 2018 roku, teraz odbędzie się koncert dla miłośników dobrego, rockowego grania. Kings of Leon jest doskonale znany polskim fanom, ponieważ w poprzednich latach formacja gościła na koncertach w naszym kraju za każdym razem gromadząc komplety publiczności. To idealna propozycja dla fanów dobrej muzyki – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert Kings of Leon w Polsce.

Dorobek zespołu Kings of Leon

Członkowie zespołu gościli na światowych festiwalach, takich jak Coachella w USA, Lollapalooza w Brazylii, czy na Glastonbury Festival w Anglii. Na Pal Norte w Meksyku wystąpili przed rekordową publicznością liczącą 105 tysięcy fanów. Należy do nich także rekord frekwencji na koncercie w londyńskim Hyde Parku.

Wrocławski, letni koncert będzie znakomitą kompilacją wszystkich siedmiu albumów studyjnych zespołu. Ostatnia płyta „WALLS” była numerem 1 w Wielkiej Brytanii, a utwór „Waste a moment” pochodzący z tej płyty stał się hitem na światową skalę. Równocześnie płyta odniosła niemały sukces w USA, Australii, Kanadzie, Irlandii i Austrii.

Bilety.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama