wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Joss Stone we Wrocławiu w NFM. Świetna brytyjska wokalistka po raz pierwszy w Polsce [DATA, BILETY]
Na zdjęciu Joss Stone, brytyjska artystka soulowa, która wystąpi w NFM fot. mat. prom.
Na zdjęciu Joss Stone, brytyjska artystka soulowa, która wystąpi w NFM

Brytyjska wokalistka i autorka piosenek zwana przez wielu królową soulu po raz pierwszy wystąpi we Wrocławiu w środę 1 marca w Narodowym Forum Muzyki. Trasa koncertowa „20 Years of Soul” to świętowanie 20-lecia jej artystycznej działalności, a zabrzmią nie tylko piosenki z jej wydanego w 2022 albumu „Never Forget My Love”, ale i soulowe hity, które towarzyszą jej przez całe życie. Start koncertu o 20.00, wciąż kupimy bilety.

Reklama

Joss Stone ponownie w Polsce

Niektóre gwiazdy muzyki przyjeżdżają do Polski dopiero wtedy, kiedy ich kariera na największych rynkach już nieco okrzepnie, ale, szczęśliwie, to nie przypadek Joss Stone. Po raz pierwszy odwiedziła Polskę w lipcu 2009 roku, a więc na fali największych sukcesów, a jej koncert w warszawskim klubie Palladium był prawdziwym wydarzeniem.

A Joss Stone w wywiadzie dla „Dziennika” z Marcinem Staniszewskim mówiła, że opinie o polskiej publiczności są jak najbardziej prawdziwe. „Wy naprawdę przeżywacie muzykę o wiele intensywniej niż publiczność np. w Anglii. Bardzo mi się podobało to zaangażowanie fanów, więc na pewno tu wrócę” – zapewniała. 

Teraz brytyjska wokalistka, autorka piosenek, ale i aktorka (pamiętacie ją z roli królowej Anny Kliwijskiej, żony Henryka VIII w serialu „Tudorowie”) rzeczywiście wraca do Polski na dwa koncerty.

W poniedziałek 27 lutego wystąpi w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, zaś w środę 1 marca w Narodowym Forum Muzyki. Okazja tej trasy koncertowej jest wyjątkowa, bo 35-letnia Joss Stone świętuje, uwaga, 20-lecie pracy artystycznej. I nie jest to błąd w obliczeniach.

Joscelyn Stoker gwiazdą w wieku 16 lat

Pierwszy album Joscelyn Eve Stoker (później posługiwała się krótszą wersją imienia – Joss i dodała prostsze w wymowie nazwisko Stone) artystki rodem z hrabstwa Devon ukazał się bowiem w 2003 roku. Płyta „The Soul Sessions” 16-letniej wówczas dziewczyny od razu była nominowana do brytyjskiej Mercury Prize. Ale Joss Stone po raz pierwszy pokazała się większej widowni znacznie wcześniej, jeszcze jako 13-latka w programie BBC „Star for a Night”. Zaśpiewała hit Donny Summer „On the Radio” i wprawiła wszystkich w osłupienie. 

Wychowana na muzyce soulowej lat 60. i 70., rozkochana w Arethie Franklin i Dusty Springfield (po latach powtórzy jej przebój „Son of a Preacher Man”) na UK Music Hall of Fame, do 2022 roku wydała dziewięć krążków, z których bodaj najsłynniejszym okazał się „Introducing Joss Stone” z 2007 roku. 

 

W ostatnich miesiącach Joss Stone wyjątkowo ciężko pracowała, a w 2022 roku ukazały się aż dwa jej krążki – w lutym „Never Forget My Love”, który dostał świetne recenzje m.in. na AllMusic (jako rasowy album R&B od czasów „Introducing Joss Stone”), a we wrześniu „Merry Christmas, Love” m.in. ze świątecznymi piosenkami, ale i kompozycjami samej Stone. To były pierwsze płyty po siedmioletniej przerwie, jaką zrobiła sobie wokalistka.    

Ma na koncie miliony sprzedanych płyt (7 milionów przed ukończeniem 19 lat!), najlepsze wyróżnienia branży muzycznej – Nagrodę Grammy, dwie Brit Awards, a przede wszystkim uwielbienie tych, którzy kochają soul. Bo lekko zachrypnięty, zmysłowy, jakby postarzony głos Joss Stone to wciąż wydarzenie. A jak śpiewa na żywo przekonamy się na przełomie lutego i marca w Polsce.

Joss Stone w NFM – są jeszcze bilety

Koncert Joss Stone w Narodowym Forum Muzyki w środę 1 marca o 20.00. Wciąż można kupować bilety w cenie 199-459 zł, m.in. przez stronę NFM.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl