wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jazz nad Odrą we wrześniu. Konkurs na Indywidualność Jazzową Roku

Piotr Wojtasik podczas Jazzu nad Odrą 2021 fot. Andrzej Rakowski
Piotr Wojtasik podczas Jazzu nad Odrą 2021

Tegoroczny 58. Festiwal Jazz nad Odrą tym razem we wrześniu (14-18.09). Nie ujawniono jeszcze nazwisk artystów, którzy wystąpią, poznaliśmy na razie plakat autorstwa malarza Lecha Twardowskiego. A do końca czerwca przyjmowane są zgłoszenia na Konkurs na Indywidualność Jazzową Roku.

Reklama

58. Jazz nad Odrą

58. Jazz nad Odrą

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia ul. Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Nabór w konkursie na Indywidualność Jazzową 2022

Konkurs jest jednym z najważniejszych elementów festiwalu, odbywa się od jego pierwszej edycji w 1964 roku, a wśród laureatów są m.in. Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana. Oprócz sławy zwycięzcy zyskują również nagrodę, czyli czek na 25 tys. złotych  ufundowany przez prezydenta Wrocławia.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział zespoły, muzycy – instrumentaliści i wokaliści, którzy spełniają kilka kryteriów, m.in. 

Komisja Kwalifikacyjna ogłosi wyniki kwalifikacji 8 lipca, zaś wybranych 6 (8) najciekawszych zespołów i solistów zostanie zaproszonych do Finału Konkursu (16-17.09.2022 r.) w ramach specjalnego koncertu. Zwycięzcę (zwycięzców) poznamy 18 września. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama