wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Festiwal Jazz nad Odrą od 26 kwietnia

Jazz nad Odrą startuje 26 kwietnia, a w tym roku Leszek Możdżer, szef artystyczny imprezy, zaprosił zagraniczne gwiazdy (saksofonistę Raviego Coltrane'a, czy perkusistę Jeffa „Taina” Wattsa). Cieszyć należy się także ze sporej polskiej reprezentacji podczas Światowego Dnia Jazzu Polskiego. Koncerty nie tylko w Imparcie, ale i na pl. Społecznym. Bilety w cenach od 60-300 zł.

Reklama

Młodzi na Jazzie nad Odrą

Ponad 30 koncertów, darmowych jam session, wielkich gwiazd i młodych muzyków, którzy są dopiero na początku kariery. – Trzeba pokazywać młode nazwiska polskie, bo to piekny przykład kontynuacji szkoły Komedy i Trzaskowskiego – tłumaczy Leszek Możdżer, znakomity jazzowy pianista, a zarazem dyrektor artystyczny festiwalu. Wśród utalentowanych Polaków warto zwrócić uwagę na formację Skicki-Skiuk (koncert 29 kwietnia), ubiegłorocznego zwycięzcę Konkursu na Jazzową Osobowość Roku. – Jestem przeciwny konkursom, bo zabijają istotę muzyki, która powinna być czystą radością, ale dzięki konkursowi wyłoniliśmy Skicki-Skiuk, a teraz grupa nagrała swój pierwszy album – opowiada Leszek Możdżer.

Szef artystyczny podkreśla, że polski jazz jest wciąż fenomenem na skalę światową. – Pewnie dlatego, że da się w tym kraju improwizować, jeszcze wciąż się da – żartuje muzyk zapowiadając w festiwalu udział młodych i utalentowanych, jak skrzypek Mateusz Smoczyński z kwintetem (28 kwietnia), skrzypek Tomasz Chyła z kwartetem (27 kwietnia), czy premierowy projekt saksofonisty Tomasza Wendta z udziałem Atom String Quartet (26 kwietnia).

Jazz nad Odrą

Jazz nad Odrą

Jazz
Termin od 26 kwietnia 2017 do 30 kwietnia 2017

Miejsce Impart

Zobacz

Gwiazdy festiwalu

Jeśli chodzi o gości z Ameryki nie wolno przegapić m.in. Raviego Coltrane'a, saksofonisty i syna legendarnego saksofonisty Johna Coltrane'a. Zagra podczas koncertu dedykowanego ojcu w Imparcie (26 kwietnia).

Dwóch znakomitych perkusistów – Jeff „Tain” Watts (28 kwietnia) i Kendrick Scott (29 kwietnia) to propozycja nie tylko dla fanów tego instrumentu, ale wyjątkowego brzmienia. – Watts to ikona gry na perkusji, człowiek, który zrewolucjonizował myślenie o jazzowych bębnach – podkreśla Leszek Możdżer. Poleca także koncert Tii Fuller, amerykańskiej saksofonistki o niezwykłym talencie (27 kwietnia).

Polish Jazz – Yes

Wśród polskich tuzów jazzowych trzeba koniecznie trzeba się wybrać na legendarnego saksofonistę jazzowego Zbigniewa Namysłowskiego (koncert Polish Jazz – Yes! 30 kwietnia), Przemka Dyakowskiego (30 kwietnia). Nie zapominajmy o wrocławianach – Kubie Stankiewiczu – pianista zagra program ze szlagierami Henry'ego Manciniego oraz tandemie Magdalena Zawartko (wokal) i Grzegorz Piasecki (kontrabas).

Ceny biletów od 60-300 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama