wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Jacek Wróbelek” powraca. Premiery kinowe od 26 maja
„Jacek Wróbelek” powraca. Premiery kinowe od 26 maja

26 maja do kin trafią dwa premierowe tytuły. Jeden z nich jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku. „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara” to piąta część pirackiej sagi. W tym roku seria obchodzi 15 urodziny. W roli tytułowej oczywiście Johnny Depp.

Reklama

26 maja na ekranach kin zagoszczą niebieskie stworki i piraci.

Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara

Kapitan Jack Sparrow nie ma lekko. Co przygoda, to kolejny problem. Tym razem jego dawny wróg Salazar (w tej roli Javier Bardem) po wydostaniu się z Diabelskiego Trójkąta postanawia zmieść z powierzchni ziemi wszystkich piratów. Co jak co, ale nasz ulubiony „captain Jack” ma spory problem. Na szczęście jest jeden artefakt, który może zatrzymać nikczemnego Salazara – magiczny trójząb Posejdona. W filmie powracają bohaterowie trzech pierwszych odsłon pirackiej sagi między innymi Orlando Bloom i Geoffey Rush.

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski  

W nowym, w pełni animowanym filmie widzowie poznają losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl