wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru dla Bernarda Miniera

Francuski mistrz kryminałów spotka się także z czytelnikami materiały organizatorów
Francuski mistrz kryminałów spotka się także z czytelnikami

Francuski pisarz będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału (28 maja-2 czerwca) i spotka się z czytelnikami 1 czerwca o 18.30 w Starym Klasztorze.

Reklama

Francuski mistrz kryminału we Wrocławiu

Bernard Minier przyjedzie do Wrocławia, by 1 czerwca odebrać Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru, przyznawaną wybitnym twórcom gatunku, ale też porozmawiać ze swoimi fanami, co należy do festiwalowej tradycji (spotkanie w Starym Klasztorze poprowadzi Marta Guzowska).

Urodzony w Béziers (dorastał na południowym wschodzie Francji) jest autorem siedmiu powieści, które stały się bestsellerami także w Polsce, jak „Bielszy odcień śmierci” (Prix Polar – najlepszy kryminał roku 2011 we Francji, została też zekranizowana, a serial „Lód” obejrzymy na Netfliksie). Na naszym rynku ukazały się także „Paskudna historia, „Krąg”, „Nie gaś światła”, „Noc” oraz „Siostry”. Siódma powieść Miniera – „M, le bord de l'abîme” jest obecnie tłumaczona na język polski i wkrótce się ukaże na polskim rynku wydawniczym.

Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru

Laureatami dotychczasowych Honorowych Nagród Wielkiego Kalibru byli m.in. Joanna Chmielewska, Borys Akunin, Aleksandra Marinina, Jeffery Deaver, Marek Krajewski, Jo Nesbø, Henning Mankell, Tess Gerritsen, Pierre Lemaitre i Arnaldur Indriðason.

O ile Nagroda Wielkiego Kalibru jest nagrodą konkursową, przyznawaną najlepszej powieści kryminalnej/sensacyjnej roku poprzedzającego wręczenie nagrody, o tyle Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru trafia w ręce polskich lub zagranicznych autorów, których organizator uzna za wybitnych twórców gatunku.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału potrwa od 28 maja do 2 czerwca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama