wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Halloween w Hali Stulecia
Podczas konferencji prasowej organizatorzy przedstawili program festiwalu Hellowen w Hali Stulecia. Loud Production
Podczas konferencji prasowej organizatorzy przedstawili program festiwalu Hellowen w Hali Stulecia.

Dwunastogodzinna impreza klubowa z muzyką elektroniczną na trzech scenach, ogromne widowisko symfoniczne z elementami grozy oraz wielki festiwal kostiumowy dla najmłodszych wrocławian – na takie atrakcje mogą liczyć wszyscy, którzy odwiedzą Halę Stulecia w ostatni weekend października.

Reklama

W trakcie trzydniowej imprezy organizowanej w halloweenowym klimacie, która odbędzie się w Hali Stulecia, odbędą się trzy duże wydarzenia dedykowane różnym grupom odbiorców.

Zainspirowani małymi wydarzeniami, jakie odbywają się w całej Polsce z okazji Halloween, uznaliśmy, że czas najwyższy zorganizować coś dużego, atrakcyjnego i dla wszystkich. Dlatego ostatni weekend października podzieliliśmy na trzy dni, z których każdy przeznaczony jest dla innej grupy docelowej. Będzie to pierwszy festiwal Halloween na taką skalę i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń we Wrocławiu.
Artur Wojsa, prezes Loud Production, organizatora wydarzenia

Dwanaście godzin z muzyką elektroniczną

Pierwsza z imprez – „Trick or beat”, która odbędzie się w piątkową noc, 28 października br.- to dwunastogodzinna impreza z muzyką elektroniczną w tle. Z myślą o uczestnikach wydarzenia, przygotowane zostaną trzy sceny muzyczne w różnym klimacie. Pierwsza z nich to Main stage, na której wystąpi Jeff Mills - legendarny twórca muzyki elektronicznej, uważany za prekursora i fundatora gatunków detroit techno i minimal techno. Druga scena to Techno stage, gdzie zaplanowano występ m.in. Vault Sessions, czyli kolektywu pochodzącego z Amsterdamu. Z kolei w trzeciej strefie - Chillout stage - wystąpi m.in. Rebellion der draumer z Berlina. Na trzech scenach wystąpi łącznie ponad 20 DJ-ów z kraju i zagranicy.

Widowisko symfoniczne w rockowym stylu

Z kolei w sobotę, 29 października br. odbędzie się „Scena Grozy”. To pierwsze w Polsce widowisko symfoniczne, czerpiące z kultowej, muzycznej sceny grozy. Jak twierdzą organizatorzy wydarzenia, wyjątkowe doznania ma zapewnić muzyka na żywo, grana przez orkiestrę symfoniczną Stokłosa Collective Orchestra wraz z gośćmi specjalnymi. Całość będzie zaaranżowana w rockowym stylu, uzupełniona multimedialnymi atrakcjami. 

Specjalnie na potrzeby tego widowiska Jan Stokłosa przygotował nowe aranżacje rockowych klasyków i utworów z filmów grozy. Wśród wykonawców, którzy wystąpią tego dnia znaleźli się: m.in. Natalia Nykiel, Piotr Cugowski, Kev Fox, Joanna Freszel oraz Łukasz Zagrobelny.

Podczas widowiska będzie można usłyszeć takie utwory jak: „Ghostbusters”, „Highway to Hell” czy „Red right hand” w zupełnie nowej halloweenowej aranżacji.

Na "Scenie Grozy" wystąpi także Teatr Ekstrawersje, Teatr Sztampa oraz Szkoła Tańca Setenta. Uczestników wydarzenia czekają również mrożące krew w żyłach pościgi i upiorne duchy. Wydarzenie zostało zaprojektowane tak, by dostarczyć widzowi kompletne przeżycie oddziałujące na wszystkie zmysły. Ponad stumetrowy ekran ledowy, niesamowita muzyka, efekty audiowizualne, całość dopełniona pirotechniką mają zapewnić niezapomniane emocje. Pokaz został wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzany duet VJski Radosław Deruba oraz Maciej Szupica (Monsieur Zupica).

Halloween w dziecięcym wydaniu

Trzeciego dnia, w niedzielę 30 października br., odbędzie się impreza dedykowana najmłodszym odbiorcom - „Cukierek albo psikus”. To wielkie muzyczno-rozrywkowe wydarzenie dla dzieci w wielu od 3 do 12 lat, podczas którego odbędą się pokazy iluzji, tańce, gry, warsztaty, animacje oraz występy takich artystów, jak Alicja Janosz Dzieciom, Siostry Wajs & Stonoga oraz Mała Orkiestra Dni Naszych. Przewidziane są również pokazy magii i występ Clowna Resorka. Dodatkowo będzie strefa dmuchańców i szeroka strefa gastronomiczna. Do dyspozycji będą animatorki, które będą malować twarze dzieci. Będzie to impreza przebierana, więc mile widziane będą stroje związane z Hellowen. 

Bardzo się cieszę, że te imprezy odbędą się we wrocławskiej Hali Stulecia. Wrocław jest dużym, prężnym ośrodkiem akademickim, więc jestem pewien, że zwłaszcza pierwsza impreza będzie dużą atrakcją. Ściągnięcie gwiazdy formatu Jeffa Millesa jest dla kultury naszego miasta bardzo ważnym wydarzeniem. Liczę, że hala będzie pękała w szwach. Sam chętnie wezmę udział w imprezie.
Sebastian Lorenc, wiceprezydent Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl