wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Grotowski.Elementarz – cykl wykładów i seminariów w 20. rocznicę śmierci
plakat wydarzenia materiały prasowe cc
plakat wydarzenia

W poniedziałek 14 stycznia przypada 20. rocznica śmierci Jerzego Grotowskiego i z tej okazji Instytut jego imienia przygotował półroczny cykl wykładów i seminariów dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać twórczość reformatora światowego teatru. Od podszewki. Będzie o aktorstwie, czytaniu Grotowskiego, mierzeniu się z nim i o jednym z najsłynniejszych spektakli – „Apocalypsis cum figuris”. 

Reklama

Kurs „Grotowski. Elemenatrz” zaplanowano w ramach Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań, inicjatywy realizowanej od 2010 roku w Instytucie Grotowskiego. W ramach OUP organizowane są regularne spotkania – wykłady, seminaria i warsztaty dla wszystkich pasjonatów teatru.

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań: kurs wiodący: „Grotowski. Elementarz”

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań: kurs wiodący: „Grotowski. Elementarz”

Wykład / Kursy / Warsztaty
Termin od 11 stycznia 2019 do 8 czerwca 2019

Miejsce Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Zobacz

Spotkania od stycznia do czerwca

Na wszystkie można się wybrać w Instytucie Grotowskiego, a ich comiesięczny schemat będzie podobny. Najpierw piątkowy wykład otwarty w czytelni im. Ludwika Flaszena (o godz. 17.00), potem sobotnie warsztaty dla grupy roboczej (trzeba wcześniej zadeklarować swój udział w całym projekcie). W grupie roboczej mile widziani będą zwłaszcza studenci i doktoranci (potem mogą zaliczyć udział w zajęciach jako część przedmiotu na zajęciach). Liczba osób jest ograniczona do 25, więc ze zgłoszeniem trzeba się pospieszyć.

Specjaliści od twórczości Grotowskiego

Wykładowcami i autorami elementarza wiedzy o Jerzym Grotowskim będą m.in. osoby zajmujące się od dawna jego twórczością.

Pierwszy wykład (prof. Dariusza Kosińskiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego) „Aaaby z Grotowskim się zmierzyć” już w piątek 11 stycznia o 17.00 w Czytelni im. Ludwika Flaszena (Przejście Żelaźnicze). Dzień później panel dyskusyjny „Grotowski. I co jest do zrobienia” – start o 18.00 w sali Teatru Laboratorium, a poprowadzą go dr Agata Adamiecka-Sitek, Jarosław Fret (oboje z z Instytutu Grotowskiego), kulturoznawca z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego prof. Leszek Kolankiewicz, wspomniany już prof. Dariusz Kosiński i teatralogo z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie prof. Tomasz Kubikowski.

Ostatni cykl zajęć 7 i 8 czerwca (poświęcony czytaniu Grotowskiego).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl