wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Krasnal z indiańskim szamanem dla Mastertona odsłonięty
Krasnal pisarza Grahama Mastertona www.wroclaw.pl
Krasnal pisarza Grahama Mastertona

Brytyjski pisarz Graham Masterton odsłonił swojego krasnala znajdującego się przy Art Hotelu na ul. Kiełbaśniczej. – Mam we Wrocławiu wielu przyjaciół – powiedział w sobotę (7 sierpnia) Masterton.

Reklama

Brytyjski pisarz jest na Dolnym Śląsku doskonale znany. Nieprzypadkowo, a wszystko zaczęło się, kiedy został zaproszony na spotkanie z pensjonariuszami zakładu karnego w Wołowie w 2016 roku. Pisarz był nim mile zaskoczony i ocenił jako jedno z najlepszych, jakie miał w życiu, biorąc pod uwagę perfekcyjne przygotowanie więźniów, ich zainteresowanie jego twórczością, znajomość książek, ale też refleksje o życiu.

Tak narodził się pomysł organizacji konkursu literackiego dla więźniów, którego piąta edycja właśnie trwa (zakończył się nabór prac).

Odsłonięcie krasnala przez pisarza Grahama Mastertona

W sobotę o godz. 18. Masterton pojawił się w centrum Wrocławia, gdzie odsłonił swojego krasnala. Jednocześnie rozdał szereg autografów fanów swojej twórczości.

– Kiedy miasto Wrocław powiadomiło mnie, że chce mnie uhonorować w ten wspaniały sposób, początkowo nie byłem szczególnie podekscytowany. Nie miałbym nic przeciwko pełnowymiarowemu pomnikowi w Rynku - w pewnej siebie pozie. Taki knypek, którego mi zaproponowano nie do końca zaspokajał moje ambicje. Później zastanowiłem się jednak i uznałem, że to miłe. Jestem we Wrocławiu chyba po raz 10., ale wizyt na pewno będzie więcej. Mam tu wielu przyjaciół – powiedział Brytyjczyk.

Graham Masterton rozdaje autografy we Wrocławiu

Graham Masterton rozdaje autografy we Wrocławiu /fot. redakcja

Zapowiedzi premier nowych książek Grahama Mastertona

Pisarz zapowiedział również trzy kolejne premiery książkowe w Polsce w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Odsłonięty przez Mastertona pomnik przedstawia jego samego trzymającego otwartą książkę, z której wychodzi indiański szaman z powieści "Zemsta Manitou". 

Film "Manitou" na podstawie książki z Tonym Curtisem w obsadzie pokazano o godz. 18.30. w Nowych Horyzontach, gdzie pisarz spotkał się z fanami i odpowiadał na ich pytania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl