wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Firlej zapowiada dwa kolejne koncerty w sieci
Firlej online materiały ze strony organizatorów
Firlej online

Od kilku tygodni na kanale YouTube "firlejclub" prezentowane są koncerty artystów sceny niezależnej. Dotąd wzięli w nich udział: Mikołaj Trzaska, Paweł Szamburski i Wacław Zimpel. Odbył się również występ dla dzieci zespołu Czereśnie. Tym razem Firlej zaprasza nas na premierowe koncerty Oli Bilińskiej i Huberta Zemlera.

Reklama

Już  17.04.2020 o godz. 20:00 na stronie YouTube premierowo pojawi się występ Oli Bilińskiej. To wydarzenie przeniesie nas w scenerię, pogranicza polsko-litewskiego, które od paru lat jest domem artystki. Materiał z najnowszej płyty, który zostanie zaprezentowany, to brzmienia zaczerpnięte z polskiej, litewskiej oraz amerykańskiej czy afrykańskiej kultury. 

Ola Bilińska to wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki. W 2010 założyła swój autorski, mistyczno-folkowy zespół BABADAG, w międzyczasie działając w m.in.: zespołach o przeróżnych stylistykach – od miejsko-folkowych Płynów, przez neo-bigbitową Muzykę Końca Lata, czy śpiewając ze Zbigniewem Wodeckim i Mitch and Mitch Orchestra and Choir.

Wirtualne bilety "cegiełki" na akcję Firlej online-cykl koncertów specjalnych, można kupić za 10 zł. Wystarczy wejść na stronę i dokonać płatności pod linkiem: http://www.firlej.wroc.pl/wydarzenia/koncerty/firlej-online-cykl-koncertow-specjalnych.html.

Hubert Zelmer z projektem Voyeur Music

Hubert Zemler przedstawi projekt Voyeur Music, premierowy i eksperymentalny projekt pojawi się na YouTube 24 kwietnia o godz. 20:00. Hubert Zemler jest perkusistą, kompozytorem i improwizatorem. Współpracował między innymi z Felixem Kubinem , Toddem Bartonem, Jonem Gibsonem, Evanem Ziporynem, Gyanem Rileyem, Johnem Tilbury, Agusti Fernandezem, Wacławem Zimplem (trio LAM), Piotrem Kurkiem (Piętnastka), Kamilem Szuszkiewiczem (Zebry a Mit, Istina, Zvanai), Piotrem Bukowskim (duet "Opla"), zespołem muzyki współczesnej Hashtag Ensemble czy grupą Mitch&Mitch.

Bilety cegiełki na wirtualne koncerty

Zakup biletu jest formą wsparcia akcji "Firlej online" i nie jest obowiązkowy. Jednak warto pamiętać, że w taki sposób możemy wesprzeć klub Firlej i artystów, którzy grają dla nas ze swoich domów. Dzięki takim działaniom po czasie pandemii, spotkamy się z ulubionymi artystami w wyjątkowych miejscach.

-Można traktować ten zakup jako działanie charytatywne, wspierające – mówi dyrektor Firleja Robert Chmielewski – albo jako wymianę: pieniądze za usługę. Bo przecież możliwość wysłuchania koncertu to usługa i praca konkretnego artysty. Można kupować jeden bilet, a można kupić kilka dla siebie oraz znajomych i umówić się z nimi na wspólną premierę w każdy piątek o 20.00. W ten sposób pomagamy artystom przetrwać ten trudny czas i pomagamy również ośrodkowi kultury, jakim jest Firlej, kontynuować kulturalne działania. Sami zaś możemy wysłuchać wyjątkowego koncertu, możemy wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Z góry wszystkim Państwu dziękuję za włączenie się do tej akcji”.-dodaje Robert Chmielewski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl