wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Festiwal WROsound open air od 15 czerwca
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

Na plakacie 10. edycji festiwalu WROsound nieprzypadkowo mamy dziwny zestaw – poloneza z zadymą, fotel i kwiatka doniczkowego, ale ważniejsze jest co innego – miejsce akcji, czyli podwórko, bo w tym roku impreza promująca wrocławskich muzyków odbędzie się w weekend 15-16 czerwca nie w Imparcie, ale na zewnątrz, w podwórku. Pora wynieść krzesła i fotele pod chmurkę.

Reklama

Goście z Londynu we Wrocławiu

Niegdyś WROsound był imprezą, podczas której dominowały wrocławskiej formacje, od pewnego czasu jednak w programie jest i bardziej polsko i bardziej międzynarodowo.

Przykładem choćby obecność trzech gości z Londynu, wśród nich flecisty i saksofonisty Eda Eawthorne'a (pseudonim Tenderlonious – 16 czerwca), czy Reginalda Omesa Mamoda IV ze sceny soulowej (15 czerwca). Poza tym najwięcej będzie jednak postaci rodzimej sceny. 

10. WROsound #backyard

10. WROsound #backyard

Koncert
Termin od 15 czerwca 2018 16:00 do 16 czerwca 2018 03:00

Miejsce Impart

Zobacz

Wrocławianie na WROsound pod chmurką

Kibicujemy, jak co roku, wrocławianom, w tym nagradzanemu sekstetowi jazzowemu EABS (15 czerwca), który w zeszłym roku został laureatem Wrocławskiej Nagrody Muzycznej, zebrał też pochwały za znakomity album z muzyką Krzysztofa Komedy. Na WROsound „nasi” zagrają z Tenderloniousem. A na tym nie koniec wrocławskich akcentów. Warto posłuchać też Mordor Muzik z raperami Miłym AZT i Gingerem oraz producentem Majlizioomem w rolach głównych (16 czerwca). Będzie też Deep Sound of Wro, czyli Seb & friends – deep house i elektroniczne brzmienia (15 czerwca od 16.00). Wreszcie trzeba wybrać się na Naphta (czyli Pawła Klimczaka) and the Shamans – czeka elektronika i psychodeliczny rock – też 15 czerwca.

Ponadto jednak w podwórku Impartowym także 15 czerwca Baby Meelo, czyli Kamil Matyja (footwork, D&B/jungle), a dzień później 67,5 Minut Projekt (polska alternatywa z Maciejm Morettim, Piotrem Zabrodzkim i perkusistą Janem Młunarskim w składzie). 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl