wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Festiwal „Wieczory w Arsenale” już od 28 czerwca

Orkiestra Kameralna Wratislavia

Jeden z najbardziej urokliwych festiwali wrocławskich odbywa się już od 23 lat! Tym razem na dziedzińcu Arsenału w tradycyjnym białym namiocie wybrzmi muzyka kameralna, jazzowa i fado. Impreza potrwa dwa tygodnie, a koncertów posłuchać będzie można w piątki, soboty, niedziele i środy aż do 7 lipca, zawsze o 20.00. Gospodarzem „Wieczorów w Arsenale” jest Orkiestra Kameralna Wratislavia niezmiennie pod dyrekcją skrzypka Jana Staniendy.

Reklama

Koncerty w pięknym otoczeniu

Siedem koncertów, w tym pięć z repertuarem klasycznym, jeden z muzyką fado i jeden z jazzowymi przedwojennymi szlagierami. Podczas tegorocznego festiwalu „Wieczory w Arsenale” znajdą coś dla siebie zarówno fani Mozarta i Haydna, jak i miłośnicy Marcina Maseckiego oraz Jana Emila Młynarskiego. Wielu fanów przychodzi też z innego powodu – aby posłuchać muzyki w wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody, a na dziedzińcu Arsenału krajobraz jest wyjątkowy. 

Festiwal „Wieczory w Arsenale”

Festiwal „Wieczory w Arsenale”

Koncert / Klasyczna / Jazz / W plenerze
Termin od 28 czerwca 2019 do 7 lipca 2019

Miejsce Dziedziniec Arsenału Miejskiego

Zobacz

Klasyka w ciekawych wykonaniach

Na klasykę można wybrać się zarówno podczas inauguracyjnego, jak i finałowego wieczoru oraz w sobotę 29 czerwca oraz 3 i 5 lipca. W repertuarze tych wieczorów są m.in. dzieła Bacha (m.in. Koncert na dwoje skrzypiec d-moll, choć tym razem w wersji na skrzypce i wiolonczelę), Vivaldiego (aż cztery koncert na skrzypce i jeden koncert na czworo skrzypiec), Haydna (m.in. Trio fortepianowe G-dur „Cygańskie”, Koncert wiolonczelowy C-dur), Mozarta (m.in. motet „Exsultate, jubilate” z udziałem sopranistki Sylwii Gorajek, czy Symfonia A-dur nr 29), Moniuszki (I Kwartet smyczkowy d-moll), Brahmsa (II Kwintet i II Sekstet smyczkowy, obydwa w tonacji G-dur), Debussy'ego (Trio fortepianowe G-dur)  czy zamówiony specjalnie przez festiwal nowy utwór meksykańskiego kompozytora Rodriga Floresa Lópeza.

Gospodarzem koncertów jest w przeważającej większości Orkiestra Kameralna Wratislavia (i jej członkowie) oraz zaproszeni przez nią goście, jak Penderecki Piano Trio, czy soliści –

Muzyka świata

Fado ma we Wrocławiu wielkich fanów i w ciągu minionych dwóch dekad występowali tu najbardziej znani interpretatorzy tego gatunku, jak choćby uwielbiana Mariza. Na dziedzińcu Arsenału w środę 3 lipca posłuchać będzie można wokalisty Telmo Piresa i jego zespołu, którzy zaprezentują portugalską „muzykę duszy”.

Z kolei w sobotę 6 lipca specjalny koncert Jazz-Bandu Młynarski-Masecki, który przywraca pamięci w nowych, znakomitych aranżacjach przedwojenne szlagiery Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego i braci Artura i Henryka Golda. 

Tegoroczna 23. edycja „Wieczorów w Arsenale” odbędzie się od 28 czerwca do 7 lipca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama