wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” rusza 3 października

Scena ze spektaklu „Sznury małżeńskie” teatru ze Szwajcarii

Siódma edycja festiwalu to gratka zarówno dla małych, jak i nieco większych widzów, bo organizatorzy zapraszają na spektakle i warsztaty całe rodziny. To niepowtarzalna okazja, aby pobyć razem, zaszczepić w dzieciach miłość do teatru i po prostu dobrze się bawić. Atrakcji będzie co nie miara, a w Imparcie oraz w Parku Południowym wystąpią, oprócz polskich, grupy teatralne z Japonii, Litwy Niemiec, Szwajcarii, Słowacji, Wielkiej Brytanii.

Reklama

Bardzo często mali widzowie oglądają spektakle ze znacznie większą uwagą niż bardziej doświadczeni. Dlatego dziś teatry dla dzieci prześcigają się w ambitnych propozycjach, by zachęcić do przyjścia kilkulatka. Festiwal „Dziecinada” jest jedną z najważniejszych, obok Przeglądu Teatrów dla Dzieci, imprez w tej części kraju, a dyrektor artystyczny Wiktor Wiktorczyk, założyciel Kliniki Lalek co roku zaprasza do Wrocławia zespoły sceniczne, które mają do zaoferowania dzieciom coś naprawdę niezwykłego.  

Klasyka górą

W tym roku królować będzie klasyka, bo w aż trzech przedstawieniach mamy nawiązania do Szekspira, a w jednym do baśni Hansa Christiana Andersena. Ponadto czekają spotkania z prasłowiańską mitologią, genialną Panią klaun z Japonii, czy dinożarłami. A na tym nie koniec, bo poza spektaklami zaplanowano sporo warsztatów, a na sam koniec festiwalu paradę w Parku Grabiszyńskim. 

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”

Spektakl / Dla dzieci / Teatr lalek
Termin od 3 października 2019 do 6 października 2019

Miejsce Impart

Zobacz

Dwie sceny festiwalu

Siedem spektakli (biletowanych) obejrzymy na scenach Impartu, natomiast pięć przygotowano jako produkcje plenerowe na ostatni dzień festiwalu (niedzielę 6 października). Każdy z widzów znajdzie coś dla siebie.

W Imparcie w tym roku Teatr Polski z Poznania pokaże „Hamleta” dla dziewięciolatków i starszych dzieci, także „Hamleta”, ale w wersji lalkowej przygotował brytyjski The Pocket Oxford Theater Company (i mogą go oglądać osoby od 6 do 106 lat!). Trzeci Hamlet to ona, czyli Hamletta, ale ten spektakl akurat w plenerze, czyli w Parku Grabiszyńskim.

W Imparcie jeszcze Teatr Animacji z Poznania z „Opowieściami z Niepamięci”, w których dla dzieci 9+ opowiadane będą prasłowiańskie legendy, Theater o.N. z Niemiec z interaktywnym, pełnym dźwięków przedstawieniem „VoicesNoisesStone – on this earth at home” dla dzieciaków od 2 do 5 lat, wreszcie japońska aktorka komediowa Shoshinz i jej projekt „Dzień życia Pani Czkawki”.

Państwowy Teatr Lalek z litewskiego Kowna zaprezentuje „Zaczarowaną Górę” (od 10 roku życia), piękną opowieść o tym, jak bardzo ludzie pragną szczęścia. Na koniec Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum ma wersję „Calineczki” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena dla maluchów od 3 lat.

W plenerze z kolei 6 spektakli, w tym m.in. szwajcarski circoPitanga z „Nuptial Ropes”, dowcipną opowieścią o narzeczonych, którym na drodze do ślubu stoi wiele przeszkód. OtoTo Teatr pokaże „Jak wytresować Dinożarła”, czyli zabierze dzieciaki w podróż do czasów prehistorycznych. Będzie także występ niespodzianka Teatru Klinika Lalek.

Pod chmurką także warsztaty – klaunady z teatrem Shoshinz z Japonii, czy teatralno-scenograficzne ze Street Theater of Cardboardia z Rosji.

Na sam koniec festiwalu-w Parku Grabiszyńskim uroczysta Wielka Teatralna Parada.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama