wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Festiwal „Pax et bonum per musicam” od 9 października

Renate i Santa Stivrina wystąpią na festiwalu 10 października

Nazwa festiwalu rozpoczyna się od franciszkańskiego zawołania „Pokój i dobro” w języku łacińskim, a dodano do niego określenie „przez muzykę”. Od lat (w piątek rozpocznie się 17. edycja) głównym ośrodkiem koncertowym i sercem imprezy jest franciszkańska świątynia pw. św. Anoniego przy al. Kasprowicza. „Pax et bonum per musicam” 2020 to trzy koncerty, w tym dwa wieczory organowe i jeden etno. Wstęp jest wolny.

Reklama

Muzyka we wrocławskich kościołach

Muzyka łagodzi obyczaje, ale przede wszystkim jednoczy ludzi, nawet w tak trudnym okresie, jakim jest czas pandemii. Przy zachowaniu wszelkich sanitarnych obostrzeń odbędą się festiwalowe koncerty.

Dwa organowe w dwóch kościołach, w których można dysponować dobrym instrumentem – wspomnianym pw. Św. Antoniego oraz w Kolegiacie Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim (zwyczajowo odbywają się tam koncerty organowe). także w Kolegiacie kończący festiwal koncert Patryk Sztabiński Trio. 

Festiwal muzyki: Pax et bonum per musicam

Festiwal muzyki: Pax et bonum per musicam

Koncert
Termin od 9 października 2020 do 11 października 2020

Miejsce Kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim

Zobacz

Pierwszy wieczór, w piątek 9 października to recital organowy Marka Kudlickiego, który w Kolegiacie wykona program złożony z utworów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Camille'a Saint-Saënsa i Feliksa Nowowiejskiego. Początek o 19.30.

Następnego dnia w kościele Św. Antoniego przy al. Kasprowicza Łotyszki – organistka Renate Stivrina i skrzypaczka Santa Stivrina w świetnie dobranym programie klasyków (Bach, Telemann, Mozart), z uwzględnieniem popisu obydwu instrumentalistek (osobno, ale będzie także utwór na organy i skrzypce). Start o 19.30.

W niedzielę ostatni wieczór i występ Patryk Sztabiński Trio w Kolegiacie (formacja wystąpi w składzie Patryk Sztabiński – akordeon, Mateusz Szemraj instr. strunowe, Adeb Chamoun instr. perkusyjne), a w programie wieczoru w Kolegiacie tradycyjne melodie bułgarskie, bałkańskie, romskie. Początek o 18.00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama