wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Festiwal Frankofonii od 5 marca we Wrocławiu
Festiwal Frankofonii od 5 marca we Wrocławiu

Koncert Benjamina Piata, wschodzącej gwiazdy francuskiej piosenki, recital gitarowy Krzysztofa Pełecha, filmy francuskie, kolacja z francuskim menu, warsztaty i degustacja win, a także warsztaty ekologiczne oraz malarskie dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre punkty programu Festiwalu Frankofonii, który od 5-24 marca we Wrocławiu.

Reklama

Piosenka francuska i nie tylko

Francuzi mają historię bogatą w wykonawców piosenek z Edith Piaf w roli głównej. Dziś tradycję kontynuuje m.in. młody Benjamin Piat, który 9 marca o 19.00 wystąpi w Auli Politechniki Wrocławskiej (wstęp wolny!). Z pewnością zaśpiewa utwory z nowego albumu, który ukaże się na rynku w kwietniu.

Poza francuską piosenką także gitarowy recital Krzysztofa Pełecha (23 marca o 19.00 w Pawłowicach) i spora atrakcja, czyli francuski wodewil „La Lyceenne” George'a Feydeau przygotowany przez...studentów filologii francuskiej (22 marca o 18.30 w Alliance Francaise).

Kino tricolore

W ciągu festiwalowych dni będzie szansa obejrzenia aż trzech francuskich produkcji w Bibliotece Romańskiej – „Hipokratesa” (6 marca o 18.00), „Bettie wyrusza w drogę” z Catherine Denevue (13 marca o 18.00) i „Lulu obnażona/Prawda o Lulu” (20 marca o 18.00).

Creme de la creme

Francuski festiwal nie może się obejść bez francuskiej kuchni. Okazji do świętowania będzie kilka. Pierwsza 21 marca o 18.00 w Biblioetece Romańskiej. Można zapisać się na specjalne warsztaty i degustację win (szlakiem burgundzkim), druga 24 marca o 18.00 w Sofitelu, gdzie zaserwowana zostanie francuska kolacja (na zapisy mailowe, 110 zł od osoby).

Program i dokładne daty

Dokładny program Festiwalu Frankofonii 2018 znajdziecie tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl