wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Festiwal filmów abstrakcyjnych Punto y Raya do niedzieli we Wrocławiu
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

Nazwa festiwalu to w tłumaczeniu „kropka i linia”, bo podczas imprezy prezentowane są filmy abstrakcyjne, których twórcy eksperymentują z formą, barwą, ruchem i dźwiękiem. Założony w 2007 roku Punto y Raya Festival jest zawsze bezpłatny, a tegoroczna edycja od 25 do 28 października w Centrum Technologii Audiowizualnych i w Pawilonie Czterech Kopuł.

Reklama

Festiwal tym razem we Wrocławiu

Dotychczasowe edycje Punto y Raya Festival odbywały się w Hiszpanii, Niemczech i na Islandii, a w organizację zaangażowane były m.in. Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie.

Podczas tegorocznej wrocławskiej edycji festiwal zagości we wrocławskich Centrum Technologii Audiowizualnych i Pawilonie Czterech Kopuł. – Jest to unikatowe wydarzenie w skali świata, czyli festiwal poświęcony sztuce abstrakcyjnej w ruchu organizowane od siemiu lat, za każdym razem w innym kraju, co pozwala nam pokazać, że mówimy uniwersalnym językiem – podkreśla Noel Palazzo, przedstawicielka organizatora.

Filmy, masterclass, zajęcia dla dzieci

Co czeka nas podczas wrocławskiej edycji Punto y Raya Festival? Pokazy krótkometrażowych produkcji (sekcja poświęcona polskim twórcom „Polish Panorama”, sekcja poświęcona brytyjskim twórcom „British Panorama”, retrospektywy artystów), wykłady masterclass, spotkania z twórcami, zajęcia dla dzieci oraz live act’y artystów audiowizualnych.

Punto y Raya Festival 2018

Punto y Raya Festival 2018

Eventy / Warsztaty
Termin od 25 października 2018 do 28 października 2018

Miejsce Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Zobacz

Festiwal słynie z łączenia sztuki, nauki i technologii, stąd twórcy wykorzystują nowe media, dźwięk i sztukę eksperymentalną. Celem jest promocja artystycznych filmów, które poprzez wykorzystanie uniwersalnych i ponadczasowych środków wyrazu, tworzą wyjątkowy rodzaj filmowego języka, przekraczającego bariery międzykulturowe.

Punto y Raya Festival 2018 Junior – Familijne Pokazy Filmowe

Punto y Raya Festival 2018 Junior – Familijne Pokazy Filmowe

Inne / Dla dzieci
Termin od 27 października 2018 do 28 października 2018

Miejsce Barbara

Zobacz

Jakie prace pokażą artyści w Centrum Technologii Audiowizualnych i w Pawilonie Czterech Kopuł

Australijczyk Dirk de Bruyn odnalazł niedawno starą taśmę z nagraniem oddechu swojego synka tuż po jego narodzinach. W swojej pracy spróbował dołączyć do tego rytmu.

Niemiec Max Huttler od lat pracujący w Wielkiej Brytanii i w Hongkongu przygotował 3 prace. Jedną z nich skomponował ze zdjęć małego, rozkładającego się pola do minigolfa, inną stworzył z filmów, nad jakimi pracował ze swoimi studentami. 

Bonnie Mitchell ze Stanów Zjednoczonych, która poprowadzi też zajęcia mistrzowskie wyjaśnia, że sztuka jest tu przestrzenią, w którą wchodzimy, odbieramy ją wszystkimi zmysłami, a John Osborne pokaże m.in. swój film „Blue” z tak zmanipulowanymi obrazami wody, by połaczyć je z podkładem elektroakustycznym.

Wśród polskich gości m.in. Piotr Choromański z IP Studio, który pokaże instalację audiowizualną Transforma (eksperyment na dźwięki, proste formy geometryczne i otoczenie) wcześniej prezentowaną podczas Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.   

Instalacje obejrzymy nieodpłatnie w Centrum Technologii Audiowizualnych i w Pawilonie Czterech Kopuł.

Warsztaty plastyczno-ruchowe: Abstrakcja od linijki

Warsztaty plastyczno-ruchowe: Abstrakcja od linijki

Dla dzieci / Warsztaty
Termin 28 października 2018 16:00

Miejsce Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

Zobacz

Darmowe warsztaty i konkursowe filmy

Podczas trwania festiwalu można skorzystać z kursów mistrzowskich dla dorosłych, ale i zapisać dzieci na zajęcia przygotowane z myślą o nich (m.in. warsztaty plastyczno-ruchowe).Uczestnictwo jest bezpłatne, a zarejestrować należy się przez stronę www.pyrfestival.evenea.pl.

Do końca 30 lipca można było zgłaszać prace na konkurs filmów krótkometrażowych. Zwycięzcę poznamy podczas sobotniej gali w CeTA.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl