wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Festiwal Aktorstwa Filmowego w DCF od 14 do 19 października, nie tylko we Wrocławiu
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

We Wrocławiu oraz w Bystrzycy Kłodzkiej i w Świebodzicach – z oferty wydarzeń Festiwalu Aktorstwa Filmowego będzie można skorzystać w trzech miastach. We Wrocławiu seanse konkursowych filmów (powalczą o statuetkę Złotego Szczeniaka), gala wręczenia Platynowych Szczeniaków i spotkania z nominowanymi oraz gwiazdami specjalnymi, w tym Olgierdem Łukaszewiczem. Start 14, a zakończenie 19 października.

Reklama

Hołd dla sztuki aktorskiej. Platynowe i Złote Szczeniaki

Festiwal Aktorstwa Filmowego w tym roku odbywa się po raz szósty, a jest pokłosiem miłości do kina wrocławianina Stanisława Dzierniejki (dyrektor naczelny) i aktora Bogusława Lindy (pełni funkcję dyrektora artystycznego imprezy).

Choć filmy kochają przyznają w zapowiedzi festiwalu, że film jest tu tylko tłem dla aktorów. To ich wielkim kreacjom dedykowane są wydarzenia. W tym roku w szczególny sposób (Platynowymi Szczeniakami) wyróżnieni zostaną Anna Dymna i Olgierd Łukaszewicz. Na statuetkę (tym razem Złotego Szczeniaka) mają natomiast szansę aktorzy pierwszoplanowi i drugoplanowi.

6. Festiwal Aktorstwa Filmowego

6. Festiwal Aktorstwa Filmowego

Inne
Termin od 14 października 2017 do 19 października 2017

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Nominacje dla filmów, aktorów i aktorek

W tym roku nominowani do nagrody za role pierwszoplanowe to m.in. Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Magdalena Boczarska, Anna Krotoska, a za drugoplanowe Halina Rasiakówna, Tomasz Schuchard, czy Katarzyna Warnke. Ich kreacje oceni jury w składzie Renata Dancewicz, Edwin Petrykat i Krystyna Podleska. Filmy nominowane będzie można obejrzeć w DCF i w Centrum Technologii Audiowizualnych.

Warto też wybrać się na spotkania z aktorami – m.in. Olgierdem Łukaszewiczem i Anną Dereszowska (już 14 października).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl