wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Festiwal 3-Majówka. Program, gwiazdy

W zeszłym roku nie udało się pobić Gitarowego Rekordu Guinnessa z 2016, kiedy „Hey Joe” zagrało 7356 sześciostrunowców. Szansa na powtórkę i polepszenie frekwencji już 1 maja o 16.00. Na scenie w Rynku zagrzewać do boju będą m.in. Leszek Cichoński i Jose Torres. A to dopiero początek 3-Majówki. Jej największa gwiazda, wokalistka Ayo zaśpiewa 2 maja w Hali Stulecia.

Reklama

Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą

Nowa impreza dla najmłodszych gitarzystów. W poniedziałek 30 kwietnia o 15.00 mogą poćwiczyć „Hey Joe” na wrocławskim Rynku, posłuchać Arki Noego, a 1 maja zagrać w specjalnej strefie Krasnoludka z Gitarą.

Przeczytajcie o Światowym Dniu Krasnoludka z Gitarą.

Bijemy rekord 1 maja

3-Majówka, czyli trzydniowy festiwal muzyczny, jak co roku, rozpocznie się ustanawianiem Gitarowego Rekordu Guinnessa. Sformułowanie „bić rekord” dawno nie było tak aktualne, bo podczas tegorocznej 16.edycji potrzeba ponad 7356 gitarzystów, by wynik był zadowalający. Wymagania względem muzyków – profesjonalistów, amatorów i entuzjastów są zawsze takie same.

Trzeba zagrać „Hey Joe” Jimmie'ego Hendrixa razem z pozostałymi gitarzystami zgromadzonymi na wrocławskim Rynku 1 maja o 16.00. Publiczność wspierać będą muzycy z trash metalowej kapeli Kreator, hardrockowa supergrupa The Dead Daises, Sinfonity, czyli orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych i wreszcie zespół Perfect.

Tych samych artystów, ale już w mini-koncertach posłuchamy o 17.00 na Pergoli.

Jeśli ktoś obawia się, że nie zna chwytów, wystarczy że od 10.00 będzie już na miejscu – pomysłodawca rekordu Leszek Cichoński, tradycyjnie, będzie robił korepetycje z Hendrixa.

Na cześć Carlosa Santaty

A na tych, którzy przyjdą do Rynku czeka wiele atrakcji, m.in. koncert hitów Carlosa Santany VIVA SANTANA. Jeden z utworów mistrza zgromadzeni gitarzyści wraz z Leszkiem Cichońskim i jego zespołem oraz niegdysiejszym wrocławianinem Jose Torresem  wybębnią na gitarze. Obok bicia rekordu Guinnessa może też paść kolejny – w ilości gitar zamienionych w instrumenty perkusyjne. 1 maja także w Rynku koncert zespołu Cree pamięci słynnego wokalisty Dżemu – Ryszarda Riedla.

Festiwal 3-Majówka

Festiwal 3-Majówka

Koncert / W plenerze / Rock / Etniczna / Hip hop / Pop
Termin od 1 maja 2018 do 3 maja 2018

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz

3-Majówki dzień drugi

Po rekordzie Guinnessa akcja muzycznego festiwalu przeniesie się na Pergolę i do Hali Stulecia. Już 2 maja w budynku zaprojektowanym przez słynnego Maxa Berga zaśpiewa Ayo, największa gwiazda tegorocznej edycji. Ta niemiecka wokalistka (choć o korzeniach nigeryjsko-romskich) śpiewa utwory, w których łączy wiele gatunków – od soulu poprzez reggae do folku.
W środę 2 maja w Hali Stulecia i na Pergoli już od 15.00 posłuchamy także Pidżamy Porno, Nocnego Kochanka, Jelonka, Vadera, Comy, Me and That Mane, Bokka, Krzysztofa Zalewskiego, Organka, O.S.T.R., Bass Astral & Igo, Miuosh Akustycznie.

3-Majówka dzień trzeci

Tradycyjnie od 15.00 na Pergoli i w Hali Stulecia zagrają Kult, Dubioza Kolektiv, The Dumplings, Percival Schuttenbach w projekcie  "Wild Hunt Live", Waglewski Fisz Emade, Grubson,  Mikromusic, Kortez, Happy sad, Ralph Kaminski.

Bilety

Bilety jednodniowe na koncerty 3-Majówki kosztują 80 zł, dwudniowe 130 zł, a trzydniowy karnet 165 zł. Do kupienia przez stronę 3-Majówki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl