wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

10. edycja festiwalu Eklektik Session [PROGRAM]

Dele Sosimi, ambasador afrobeatu bedzie gwiazdą 10. edycji festiwalu, a wystąpi w niedzielę 18 października, ostatni dzień festiwalu w Galerii na Czystej wspólnie z dyrektorem Eklektik Session – Radkiem Bondem Bednarzem. Ale wcześniej czeka nas sporo innych atrakcji. W piątek 16 października w galerii prezentacja artystek wizualnych, a dzień później eklektyczne śniadanie, spacer po Dzielnicy Kościuszkowskiej i dwa koncerty.

Reklama

Słowo „eklektyczny” może mieć zabarwienie pejoratywne, bo różnorodność stylistyczna może się wiązać z kiczem, ale Radek Bond Bednarz od lat udowadnia, że we Wrocławiu eklektyzm trzyma się mocno i jest znakiem wysokiej jakości. Hasło A.D. 2020 to „Boxed” i nietrudno zgadnąć, że dotyczy m.in. naszej rzeczywistości w czasach koronawirusa.

Eklektik Session 2020

Eklektik Session 2020

Koncert
Termin od 16 października 2020 20:00 do 18 października 2020 19:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Festiwal w Dzielnicy Kościuszkowskiej

Tegoroczny festiwal to wydarzenia w trzech lokalizacjach z uwzględnieniem reżimu sanitarnego – w Galerii na Czystej (za DH Renoma), sekretnej przestrzeni galerii Domar, przy placu Kościuszki. Pierwsze z miejsc to od pewnego czasu siedziba Fundacji Eklektik Art Charity (specjalizującej się w projektach związanych ze sztuką, m.in. cyklu Eklektik Room), tym razem natomiast 16 października zaprezentują tam prace artyści z wrocławskiej ASP – Dominika Sobolewska, Patrycja Mastej i Sebastian Sobótka. W pracach badają związki architektury wnętrz z osiągnięciami innych dziedzin nauki (m.in. informatyki).

Do Galerii na Czystej wrócić będzie można w sobotę 17 października – najpierw na śniadanie, potem wystawę (Eklektik Portraits z portretami muzyków, którzy są związani z festiwalem), następnie spacer historyczny po Dzielnicy Kościuszkowskiej z Iwoną Stec. Wieczorem można wrócić na koncert włoskiej formacji XYQuartet z ciekawymi improwizacjami jazzowymi.

Albo zboczyć z trasy i podjechać na inny koncert do sekretnej przestrzeni galerii Domar przy Braniborskiej na improwizowaną sesję Ekow Alabi z Ghany i José Manuela Albána Juáreza (Peru-Polska).   

Grande finale w niedzielę 18 października, bo w Galerii na Czystej zagra sformowana specjalnie na tę okazję Eklektik Afrobeat Orchestra pod wodzą Delego Sosimi, który karierę rozpoczynał ponad trzydzieści lat temu, a jest absolutnym autorytetem w świecie, jeśli chodzi o wykonawstwo afrobeatu. Przed koncertem Sosimi będzie prowadził warsztaty z muzykami, z którymi potem stanie na scenie.

Zasady bezpieczeństwa na festiwalu 

Festiwal został przygotowany zgodnie z regulacjami wynikającymi z sytuacji epidemicznej.

Na koncertach obowiązuje ograniczona liczba miejsc, by bezproblemowo zachować dystans społeczny, trzeba też nosić maseczki i dezynfekować dłonie. 

Pula biletów jest ograniczona i dostosowana do możliwości organizacyjnych. Szczegóły programu znajdują się na stronie www.EklektikSession.com

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama