wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zaczyna się Eklektik Session 2019 [PROGRAM]

Eklektyczny znaczy łączący rzeczy do siebie niepasujące, nieprzystające. Tymczasem twórcy wrocławskiego festiwalu Eklektik Session, w tym programer Radek Bond Bednarz, udowadniają, że przeciwieństwa się pięknie przyciągają, a publiczność kocha różnorodne brzmienia w niekonwencjonalnych przestrzeniach miejskich. W tym roku od 4 do 6 października m.in. goście z Japonii, Turcji, Norwegii i hala serwisowa Mercedes-Benz Grupa Wróbel przy Granicznej w charakterze s(h)ali koncertowej.

Reklama

Jak zwykle podczas festiwalu świetne okazują się zaaranżowane na salę koncertową rozmaite wnętrza wrocławskie, które niekoniecznie kojarzą się z muzyką, jak Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, Muzeum Pana Tadeusza czy wreszcie wspomniana hala Mercedesa-Benza. Od 4 października artyści z całego świata wystąpią jednak w miejscach frapujących ze względu na historię, tradycję, albo przeznaczenie.

Egzotyczna inauguracja

Inauguracja w Muzeum Pana Tadeusza, gdzie w sali kasetonowej (z widokiem na pl. Wolności) wystąpią – najpierw m.in. Japończyk Takuya Nakamura, multiinstrumentalista po studiach japońskich i amerykańskich oraz z doświadczeniem koncertowania z wybitnymi kompozytorami współczesnymi – Johnem Cage’em i György Ligeti'm. Drugie z dużych wydarzeń to, tym razem w Muzeum Teatru, koncert norweskiego Erlend Apneseth Trio, którego liderem jest Erlend Apneseth grający na skrzypcach z regionu Hardanger (nazywanych hardingfele) i namaszczony przez wybitnego trębacza norweskiego Arve Henriksena.

Eklektik Session 2019

Eklektik Session 2019

Termin od 4 października 2019 do 6 października 2019

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

W sobotę londyńskie klimaty

Czyli 5 października koncert nazwany przez organizatorów „Soho na wrocławskim Manhattanie!”, bo odbędzie się w klubie Dziekanat na placu Grunwaldzkim, a zagrają młodzi muzycy z Wielkiej Brytanii związani ze słynnym Ronnie Scott's Jazz Club, który to klub świętuje w tym roku 60. urodziny! Posłuchamy Sarah Tandy Trio utalentowanej Byrytjki Sary Tandy oraz Marijus Aleksa MAPS, pochodzącego z Litwy, ale mieszkającego w Londynie perkusisty.

Finałowy koncert w hali Mercedesa

W niedzielę, 6 października, miejsce mocno nietypowe, bo hala serwisowa Mercedes-Benz Grupa Wróbel, a tam Yossi Fine (basista) & Ben Aylon (perkusista), czyli Blue Desert z klimatami etnicznymi z Bliskiego Wschodu i hasłem „Come together on the dance floor!”.

Zaraz potem Eklektik Orchestra, w której zagrają festiwalowi goście (Sarah Tandy – klawisze, Sharon Mansun – klawisze, Stephan Meidell – gitara, Erlend Apneseth – skrzypce hardanger, Takuya Nakamura – klawisze, trąbka, Yossi Fine – gitara mikrotonowa, bass, Øyvind Hegg-Lunde - perkusja, Berke Can Özcan – instalacja perkusyjna, Ben Aylon – instrumenty perkusyjne) oraz Radek Bond Bednarz – bass, elektronika. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy nie zdążą na poprzednie koncerty. Tu będzie Eklektik Session w pigułce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama