wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Dyrektor Opery Wrocławskiej odwołana. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę
Na zdjęciu dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska z dyrektorami – muzycznym Bassemem Akiki (po lewej) i artystycznym Mariuszem Kwietniem (po prawej) fot. Marek Kaźmierczak/mat. pras.
Na zdjęciu dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska z dyrektorami – muzycznym Bassemem Akiki (po lewej) i artystycznym Mariuszem Kwietniem (po prawej)

Powodem podjęcia uchwały o odwołaniu Haliny Ołdakowskiej ze stanowiska dyrektor Opery Wrocławskiej jest naruszenie prawa w zakresie dyscypliny finansów publicznych. Już wkrótce Zarząd Województwa Dolnośląskiego powoła osobę p.o. dyrektora Opery Wrocławskiej.

Reklama

Decyzja po negatywnych wynikach kontroli

Na decyzję Zarządu Województwa Dolnośląskiego wpłynęły negatywne wyniki kontroli przeprowadzonej w Operze Wrocławskiej przez Najwyższą Izbę Kontroli i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz wyroki Regionalnej Komisji Orzekającej działającej przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej wydane po zawiadomieniu złożonym przez Rzecznika Finansów Publicznych.

Decyzję Zarządu Województwa Dolnośląskiego poprzedziła uchwała o zamiarze odwołania Haliny Ołdakowskiej z 28 lutego 2023.

Uchwałę zamiarową skierowano do opinii zarówno związków zawodowych, stowarzyszeń zawodowych i twórczych działających w Operze Wrocławskiej, jak i do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współorganizatora Opery Wrocławskiej.

Mimo, że czas na wydanie opinii wynosił, zgodnie z procedurą, 30 dni, wszystkie stanowiska przekazano do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przed terminem. Wszystkie pozytywnie opiniują uchwałę Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Już wkrótce dyrektor tymczasowy Opery Wrocławskiej

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w najbliższym czasie powoła p.o. dyrektora Opery Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl