wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Dwa księżyce” w DKF-ie

Adaptację opowiadania Marii Kuncewiczowej w reżyserii Andrzeja Barańskiego zobaczymy w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Dolnośląskim Centrum Filmowym w poniedziałek 6 stycznia.

Reżyser z wielkim uczuciem i wyczuciem odtworzył atmosferę przedwojennego Kazimierza. Oto jego wypowiedź: „Chciałbym ocalić od zapomnienia stworzone przez Kuncewiczową obrazy. W zbiorze jej nowel znalazłem to, co ogromnie cenię. "Dwa księżyce" pełne są nostalgii, w poetycki sposób ukazują, że "inny" księżyc świeci bogatym a "inny" biednym. Każdy z nich nosi w sobie obraz Boga i każdy, niezależnie od tego, czy jest artystą czy kupcem, szuka sensu istnienia”. Film jest zbudowany z 17 epizodów, w których wystąpiło w sumie 107 aktorów. W obsadzie same aktorskie gwiazdy, a każda, nawet najmniejsza rola, dawała tu możliwość stworzenia niezapomnianej kreacji.

Seans rozpocznie się o godz. 20. Bilety kosztują 8 zł. Działalność DKF-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama