wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Dolnośląski Konkurs Filmowy 2017 rozstrzygnięty [WYNIKI]
Dolnośląski Konkurs Filmowy 2017 rozstrzygnięty [WYNIKI]

Ponad milion złotych na pięć projektów filmowych związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem  – 18 maja rozstrzygnięto Dolnośląski Konkurs Filmowy. Konkurs organizowany był jedenasty raz, a twórcy zgłosili ponad 20 filmów w kategoriach: filmy fabularne, dokumentalne oraz animowane. Główny warunek: film musi być związany z Wrocławiem i Dolnym Ślaskiem.

Reklama

Komisja Konkursowa dysponowała kwotą  1 100 000 zł, na którą złożyły się środki z budżetów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (500 000 zł), Urzędu Miejskiego Wrocławia (500 000 zł) oraz wpływów z filmów dofinansowanych w poprzednich edycjach konkursu, których koproducentem była Odra-Film (100 000 zł). Dofinasowanie przyznano:

Filmy fabularne:

  1. Ciemno, prawie noc, reż. Borys Lankosz (Aurum Film) – 350 000 zł
  2. Fuga, reż. Agnieszka Smoczyńska (MD4) – 300 000 zł
  3. Ułaskawienie, reż. Jan Jakub Kolski (Wytwórnia Doświadczalna) – 250 000 zł
  4. Powrót, reż. Magdalena Łazarkiewicz (Argomedia) – 130 000 zł

 Filmy dokumentalne:

  1. Skąd ja Pana znam?, reż. Tomasz Nuzban (Studio ABM) – 70 000 zł

O konkursie

Dolnośląski Konkurs (inaczej Fundusz) Filmowy  to inicjatywa prowadzona przez Odrę-Film we Wrocławiu, finansowana ze środków Gminy Wrocław i Samorządu Województwa Dolnośląskiego, mająca na celu wspieranie projektów filmowych realizowanych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie (filmy fabularne, dokumentalne, animowane) jest powiązanie produkcji filmowej z Wrocławiem i województwem dolnośląskim poprzez tematykę i miejsce realizacji filmu, udział w realizacji  twórców i podmiotów z terenu województwa dolnośląskiego oraz wysokość środków finansowych wydatkowanych w województwie dolnośląskim.

10 poprzednich edycji

We wcześniejszych  edycjach wsparto finansowo 59 filmów, w tym 26 produkcji fabularnych, 30 filmów dokumentalnych i 3 pełnometrażowe animacje m.in. Sala samobójców (2011) Jana Komasy, 80 milionów (2011) Waldemara Krzystka, Ja, Olga Hepnarova (2016) Tomáša Weinreba i Petra Kazdy, Sługi boże (2016) Mariusza Gawrysia czy Pokot (2017) Agnieszki Holland.

W Polsce działa obecnie ponad 10 tego typu funduszy, które dzięki środkom przekazywanym z miast i regionów  dofinansowują produkcje filmowe  filmowych dzięki środkom przekazywanym z miast i regionów, w których się znajdują.

Pełna treść komunikatu wraz z listą wszystkich filmów zgłoszonych do tegorocznej edycji Dolnośląskiego Konkursu Filmowego znajduje się na stronach: www.wroclawfilmcommission.pl i www.odrafilm.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl