wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Wrocławski Codziennik Ilustrowany” już na stronie MBP

„Wrocławski Codziennik Ilustrowany” już na stronie MBP

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wrocławski Codziennik materiały ze strony organizatorów
Wrocławski Codziennik

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła uznanych ilustratorów i ilustratorki książek do udziału we „Wrocławskim Codzienniku Ilustrowanym”.

Reklama

Projekt pozwoli stworzyć nam własny i niepowtarzalny album. Od 1 czerwca na stronie MBP i na FB MBP można już śledzić efekty. Swoje karty przygotowali m.in. Sylwia Tracz i Agnieszka Mazur. Premiera każdej z kart z codziennika kolejnego dnia czerwca w południe.  

Dzięki akcji „Wrocławski Codziennik Ilustrowany” wrocławianie staną się samodzielnymi wydawcami unikalnych książek i dzienników, które w optymistyczny sposób opowiadają o codziennej rzeczywistości. 

Do współpracy w projekcie zaproszeni zostali ilustratorzy książek mieszkający i pracujący we Wrocławiu. – Ich zadaniem było stworzenie oryginalnych ilustracji zawierających zarówno element graficzny, jak i słowny komentarz obrazujący wybrany aspekt bieżącej rzeczywistości społecznej. Mamy nadzieję, że te prace w sposób błyskotliwy i zwięzły pobudzą wrocławian do uśmiechu lub refleksji – mówi Aneta Siwka z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, koordynator projektu.

Każda karta kolejnego dnia czerwca

Przez każdy z trzydziestu dni czerwca na stronie MBP będzie publikowana jedna karta z tego wizualnego dziennika - unikatowa praca, udostępniona wrocławskiej bibliotece na wyłączność i dostępna czytelnikom jedynie przez jeden dzień.

– W tym czasie każda zainteresowana osoba będzie mogła pobrać obraz z naszej strony internetowej. Dzięki temu najbardziej zaangażowani uczestnicy staną się posiadaczami niepowtarzalnego dziennika, który będzie oryginalnym świadectwem czasu. Dodatkowo na rewersach prac będzie można dopisać swoją złotą myśl czy humor – dodaje Aneta Siwka.

Stwórz swoją unikalną publikację

Na zakończenie akcji bibliotekarze pomogą i doradzą, jak wydrukować i złożyć zebrane materiały w całość i jak, za pomocą prostego programu, stworzyć swoją unikalną publikację cyfrową.

Dodatkowo z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu dostępna jest „bibliografia” prezentująca krótką historię Wrocławia – miasta książek, pisarzy i wydawców. Znaleźć w niej można aktualny spis lokalnych wydawnictw, dorobek wrocławskich twórców dostępny on-line oraz informacje, w której filii biblioteki znajduje się ich książka.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl