wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Wrocławski Codziennik Ilustrowany” już na stronie MBP

Wrocławski Codziennik materiały ze strony organizatorów
Wrocławski Codziennik

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła uznanych ilustratorów i ilustratorki książek do udziału we „Wrocławskim Codzienniku Ilustrowanym”.

Reklama

Projekt pozwoli stworzyć nam własny i niepowtarzalny album. Od 1 czerwca na stronie MBP i na FB MBP można już śledzić efekty. Swoje karty przygotowali m.in. Sylwia Tracz i Agnieszka Mazur. Premiera każdej z kart z codziennika kolejnego dnia czerwca w południe.  

Dzięki akcji „Wrocławski Codziennik Ilustrowany” wrocławianie staną się samodzielnymi wydawcami unikalnych książek i dzienników, które w optymistyczny sposób opowiadają o codziennej rzeczywistości. 

Do współpracy w projekcie zaproszeni zostali ilustratorzy książek mieszkający i pracujący we Wrocławiu. – Ich zadaniem było stworzenie oryginalnych ilustracji zawierających zarówno element graficzny, jak i słowny komentarz obrazujący wybrany aspekt bieżącej rzeczywistości społecznej. Mamy nadzieję, że te prace w sposób błyskotliwy i zwięzły pobudzą wrocławian do uśmiechu lub refleksji – mówi Aneta Siwka z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, koordynator projektu.

Każda karta kolejnego dnia czerwca

Przez każdy z trzydziestu dni czerwca na stronie MBP będzie publikowana jedna karta z tego wizualnego dziennika - unikatowa praca, udostępniona wrocławskiej bibliotece na wyłączność i dostępna czytelnikom jedynie przez jeden dzień.

– W tym czasie każda zainteresowana osoba będzie mogła pobrać obraz z naszej strony internetowej. Dzięki temu najbardziej zaangażowani uczestnicy staną się posiadaczami niepowtarzalnego dziennika, który będzie oryginalnym świadectwem czasu. Dodatkowo na rewersach prac będzie można dopisać swoją złotą myśl czy humor – dodaje Aneta Siwka.

Stwórz swoją unikalną publikację

Na zakończenie akcji bibliotekarze pomogą i doradzą, jak wydrukować i złożyć zebrane materiały w całość i jak, za pomocą prostego programu, stworzyć swoją unikalną publikację cyfrową.

Dodatkowo z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu dostępna jest „bibliografia” prezentująca krótką historię Wrocławia – miasta książek, pisarzy i wydawców. Znaleźć w niej można aktualny spis lokalnych wydawnictw, dorobek wrocławskich twórców dostępny on-line oraz informacje, w której filii biblioteki znajduje się ich książka.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama