Środowisko Słodkie szczeniaczki polecają się do adopcji

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Discover new artists. Dziś w Hucie aukcja obrazów młodych artystów

42 obrazy najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Cena wywoławcza każdego – 700 złotych. Ich aukcja odbędzie się dziś (21 maja) o godzinie 18.00 w Hucie przy ul. Grabiszyńskiej 241. To propozycja dla zarówno dla kolekcjonerów, jak i inwestorów.

Reklama

– Sztuka wcale nie musi być za miliony. Dla kolekcjonerów i osób rozpoczynających swoją drogę ze sztuką jest to możliwość odkrywania artystów na początku ich kariery - zanim ich prace trafią do szerokiego obiegu. Po kilku latach ich prace mogą kosztować po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Naszą ideą jest to, że odkrywamy nowe talenty – mówi Martyna Szadkowska, menadżerka Galerii DNA.

Aukcja w Hucie (Hala Filtry) to także okazja do spotkania na żywo z twórcami. Zdecydowana większość z nich to artyści lokalni, którzy często osobiście pojawiają się na aukcjach. Choć są wśród nich również i tacy, którzy np. studiowali na wrocławskiej ASP, a obecnie mieszkają już zupełnie gdzie indziej.

Aukcja toczyć się będzie także online. Na jej stronie obejrzeć możecie wszystkie wystawione obrazy.

My polecamy Waszej uwadze m.in. pracę naszego redakcyjnego kolegi, Błażeja Organisty – „Czerwony z niebieskim”.

<p>"Czerwony z niebieskim", jeden z obraz&oacute;w wystawionych na aukcji Discover new artists.</p> Błażej Organisty, archiwum prywatne
"Czerwony z niebieskim", jeden z obrazów wystawionych na aukcji Discover new artists.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama