wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Damski biznes”: Premiera Wrocławskiego Teatru Komedia
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

Już 16 września na scenie w Teatrze Lalek premiera farsy „Damski biznes” tandemu Marcia Kash i Douglas E. Hughes w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego, który zapowiada że sztuka jest dobrze napisana, a realizatorzy postarają się dać publiczności dwie godziny absolutnego relaksu. Śledzić będziemy perypetie dwóch pań, które otwierają biznes i o ich zazdrosnych mężach.

Reklama

W „Damskim biznesie” królować będzie bielizna (przygotuje ją kostiumografka Aleksandra Harasimowicz), bo właśnie w tej branży chcą się rozwijać dwie przedsiębiorcze bohaterki, Jane i Sybil.

Każda z pań ma coś do udowodnienia sobie i swojemu odnoszącemu sukcesy mężowi.

Jane (Marzena Kopczyńska) jest żoną wziętego adwokata Paula (Wojciech Dąbrowski), Sybil (Beata Rakowska) żoną George'a (Paweł Okoński/Krzysztof Grębski). Nie powiadamiając swoich ślubnych o planach biznesowych obydwie rozpoczynają przygotowania mające na celu rozwijanie firmy. Sęk w tym, że panowie stają się podejrzliwi i zazdrośni podejrzewając, że w rzeczywistości małżonki szukają tylko okazji, by ich zdradzić.

Damski biznes

Damski biznes

Komedia
Termin od 13 września 2018 do 20 października 2018

Miejsce Wrocławski Teatr Komedia

Zobacz

– Przedstawienie oparte jest na archetypach, jak większość komedii, mamy małżeńskie podejrzenia, wątek biznesowym, miłosny, jest dużo młodych ludzi i tych nieco starszych, ogółem spektrum emocji – tłumaczy Paweł Okoński, który zagra jedną z głównych męskich ról. – Na pewno autorzy farsy odbili się od filmu „Pół żartem, pół serio”, my z kolei troszeczkę poprawiliśmy sceny, wrzuciliśmy odrobinę naszego żartu, bo angielskie dowcipy nie zawsze byłyby zrozumiałe, zwłaszcza te literalnie przetłumaczone – dodaje Wojciech Dąbrowski, reżyser „Damskiego biznesu”.

W przedstawieniu wystąpią także Łukasz Płoszajski, Marcin Ochociński i Jan Kochanowski. 

Premiera 16 września, spektakle przedpremierowe 13-15 września.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl