wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Capitol z jedną premierą w 2021 roku
Teatr Muzyczny Capitol fot. Kamila Kubat
Teatr Muzyczny Capitol

Miniony rok był trudny dla ludzi kultury i widzów. Teatr Muzyczny Capitol dzielnie walczył o spotkania z publicznością, na widowni lub za sprawą rzeczywistości online. Jakie plany na 2021 rok ma najbardziej rozśpiewany teatr we Wrocławiu?

Reklama

Teatr Capitol planuje tylko jedną premierę, będzie to "Alicja" Agnieszki Wolny-Hamkało i Martyny Majewskiej, spektakl inspirowany wątkami z Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. W spektaklu wystąpią m.in.: Justyna Antoniak, Justyna Szafran, Bartosz Picher, Helena Sujecka, Adrian Adam Kąca, Justyna Woźniak, Emose Katarzyna Uhunmwangho, Klaudia Waszak i Magdalena Szczerbowska. Premiera planowana jest na czerwiec.

Kolejnym wydarzeniem, które jest zaplanowane na czerwiec jest 41. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W połowie kwietnia poznamy szczegóły wydarzenia.

Teatr Muzyczny Capitol podsumował rok 2020

W 2020 roku w Capitolu odwołanych zostało 57 zaplanowanych spektakli i dwukrotnie wydarzenia, które miały się odbyć w ramach 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Teatr zwrócił widzom ponad 23 tysiące kupionych biletów. 

– Z trzech premier, zapowiadanych na rok 2020, wystawiliśmy dwie: „Gracjana Pana” w reż. Cezarego Tomaszewskiego i „Lazarusa” w reż. Jana Klaty. Ze względu na zamknięcie teatrów nie doszła do skutku premiera „Alicji” Agnieszki Wolny-Hamkało i Martyny Majewskiej, nie odbył się 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej, a rozpoczęty w lutym nowy cykl na Scenie Restauracja – „Mów coś, śpiewaj! Improkracja & Capitol” – zawieszony został po pierwszym spotkaniu – podsumowuje Joanna Kiszkis rzeczniczka prasowa Teatru Muzycznego Capitol.

lazarus capitolLazarus fot. Joanna Leja

Teatr Muzyczny Capitol on-line

Teatr przeniósł się do sieci, zrealizowano zapis video spektaklu „Gracjan Pan”, który wziął udział w 20. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach oraz w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie. W czasie lockdownu artyści nagrali film „Korona Impresje”, dwie piosenki - „Bądź przy mnie” dla Szpitala na Koszarowej i „Mury” dla Białorusi. W sieci można było zobaczyć 24 odcinki Czytania na Dywanie, 10 odcinków Telewizji Festiwalowej 41. PPA, kilkanaście filmików z domowymi coverami przebojów Capitolu w wykonaniu artystów Capitolu.

Wiosną widzowie bezpłatnie mogli obejrzeć online trzy archiwalne spektakle Capitolu: Idiotę, Śmierdź w górach i Trzy wesołe krasnoludki. Udostępniono też dwie gale PPA: Budorigum Formacji Chłopięcej Legitymacje z 2016 roku.

podsumowanie capitolu 2020

W ubiegłym roku przychody z biletów wyniosły niecałe 2 miliony złotych. Dla porównania: w 2019 roku Capitol odwiedziło ponad 136 tys. widzów i gości, w tym na spektakle repertuarowe sprzedano 93 tys. biletów (średnia frekwencja 90 proc.), a teatr zarobił prawie 5 mln złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl