wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przed nami wrocławski finał projektu Be Together 2019

fot. Ewa Budnik

Be Together to projekt kontynuujący tradycję działającego w poprzednich latach Brave Together. Skupia się on na integracji osób z niepełnosprawnościami oraz pełnosprawnych przy pomocy sztuki - w tym roku głównie fotografii, teatru oraz muzyki. W ramach wrocławskiego finału przygotowano spektakl oraz specjalną wystawę.

Reklama

W ciągu pięciu miesięcy grupa uczestników projektu Be Together brała udział w warsztatach. W efekcie powstała wystawa "Ostatnio robiłam kwiaty z bibuły. Wystawa Be Together", w ramach której pokazane zostaną prace członków grupy zrzeszonej wokół tegorocznej edycji projektu, dotyczące akceptacji, rozwoju oraz wspólnoty. Przyfotowano także trzy finałowe akty o charakterze performatywno-teatralnym - we Wrocławiu, w Wałbrzychu i w Katowicach.

– Każdy z nas przyszedł do projektu z emocjami i doświadczeniami, które, choć różniły się od siebie, to miały wspólny mianownik - potrzebę akceptacji – mówi Paulina Anna Galanciak, twórczyni i koordynatorka projektu.

Podczas wrocławskiego finału uczestnicy Be Together zaprezentują spektakl związany z Bitugerium - uniwersum przyjaźni i akceptacji, stworzonym przez grupę osób pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami. Na oczach widzów pokażą, jak naprawić świat, w którym te wartości nie są kultywowane z należytą starannością.

Finał odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00 w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62-70).

Be Together – wrocławski finał

Be Together – wrocławski finał

Spektakl
Termin 18 listopada 2019 18:00

Miejsce Centrum Sztuk Performatywnych / Piekarnia

Zobacz

Z kolei wystawę prac będzie można zobaczyć w dniach 15-23 listopada w Studio BWA Wrocław.

Be Together. Integracja i sztuka. Wystawa podsumowująca projekt

Be Together. Integracja i sztuka. Wystawa podsumowująca projekt

Spotkania / Wernisaż / Wystawa / Dla wszystkich / Ze zwierzakiem
Termin od 15 listopada 2019 19:00 do 23 listopada 2019 23:59

Miejsce galeria Studio BWA Wrocław

Zobacz

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod adresem e-mail: [email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama