wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Azyl w DCF. Można przyjść do kina pouczyć się i spotkać w reżimie sanitarnym

Azyl w DCF. Można przyjść do kina pouczyć się i spotkać w reżimie sanitarnym

Redakcja www.wroclaw.pl,

Dolnośląskie Centrum Filmowe mat. organizatora
Dolnośląskie Centrum Filmowe

Od piątku 5 lutego w nieczynnym jeszcze DCF-ie azylu mogą szukać uczniowie, którzy potrzebują innej niż domowa przestrzeni do nauki (albo nie mają sprzyjających warunków, aby uczyć się w domu), pragną w dystansie spotkać się z przyjaciółmi, w grupach nieprzekraczających 5 osób. Do wykorzystania są wszystkie przestrzenie DCF-u – sale kinowe, Piano Bar, Chill Room i obszerny hol. 

Reklama

Dać trochę oddechu uczniom i rodzicom

- Chcielibyśmy, aby DCF był takim małym azylem dla młodych ludzi, miejscem spotkań i spędzania wolnego czasu. Dzisiaj niewiele jest otwartych miejsc, gdzie młodzi ludzi mogą się zwyczajnie spotkać, porozmawiać, pograć w gry planszowe czy poćwiczyć grę na instrumentach. W DCF-ie będzie to możliwe. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie i rezerwacja przestrzeni. Oczywiście bezpłatna – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Oferta jest skierowana głównie do uczniów starszych klas podstawowych oraz licealistów, którzy od miesięcy zamknięci w domach, często pozbawieni normalnego kontaktu z rówieśnikami.

– To również pomysł na odciążenie rodziców, którym coraz trudniej godzić zdalną pracę z rolą korepetytora i domowego nauczyciela – dodaje Jarosław Perduta.

Zespół DCF pomoże w odrabianiu zadań 

Dyrektor instytucji da wsparcie w matematyce i języku niemieckim, szefowa promocji w języku polskim, a rzeczniczka prasowa w przyrodzie i biologii. Pomogą też zaprzyjaźnieni z instytucją nauczyciele i edukatorzy, którzy wyspecjalizowali się w temacie zdalnego nauczania. 

- To szczególnie ważne w czasie pandemii, kiedy tak wielu młodych ludzi zostało w dużej mierze odciętych od pomocy instytucjonalnej. Dzieci i młodzież potrzebują przestrzeni, potrzebują siebie nawzajem! – mówi dr Kamila Kamińska-Sztark, organizatorka akcji edukacyjnych.

Na pomocy w nauce nie koniec, jeśli chodzi o najbliższe plany. Od lutego raz w tygodniu spotkają się w DCF-ie grupy młodzieży zaangażowane w działalność Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej (w trybie sanitarnym i bezpiecznie w kinowym Piano Barze).

W grafiku jest także zorganizowanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego kina dziecięcego. Będzie można obejrzeć przyniesiony przez siebie film i podyskutować ze sobą zajadając podwieczorek.

Otwarcie kin, teatrów, basenów. Luzowanie obostrzeń od 12 lutego.

Dobre łącze internetowe, sporo przestrzeni

Chętni mogą także przychodzić do Dolnośląskiego Centrum Filmowego z własnymi komputerami, jeśli to właśnie stamtąd zechcą się połączyć ze swoją szkołą na lekcje on-line. DCF posiada stabilne łącze internetowe o odpowiednio wysokiej przepustowości, aby równolegle na zajęciach online mogło przebywać nawet kilkadziesiąt osób.

Uczniowie mogą skorzystać z praktycznie wszystkich przestrzeni DCF-u: sal kinowych, Piano Baru, Chill Roomu, a także obszernego holu (stoi w nim m.in. pianino).

Dolnośląskie Centrum Filmowe w reżimie sanitarnym

Wszystkie aktywności i pobyt w DCF-ie będą możliwe jedynie dla dzieci i młodzieży bez oznak chorobowych. Uczestnikom mierzona będzie temperatura, a w przestrzeni kina obowiązuje pełen reżim sanitarny: utrzymywanie dystansu, dezynfekcja, maseczki i zakaz zgromadzeń większych niż pięcioosobowe.

Jak zarezerwować sobie miejsce

Aby zarezerwować korepetycje, przestrzeń do nauki lub spotkań, a także omówić temat i formę zajęć w Dolnośląskim Centrum Filmowym, warto pisać na maila [email protected] lub zadzwonić pod numer: 667-535-003. Więcej informacji na www.dcf.wroclaw.pl

Jak pomóc w nauczaniu młodzieży 

Wszyscy, którzy chcieliby poświęcić trochę swojego czasu i wiedzy na pomoc dla dzieci i młodzieży, mogą składać deklaracje ze wskazaniem zakresu tematycznego i czasowego drogą mailową na adres: [email protected].

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl