wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Avant Art Festival 2022. Zobaczcie, kto wystąpi w tym roku. Koncerty we Wrocławiu
Norweska formacja jazzowa Dafnie zagra 21 września w Capitolu fot. mat. org.
Norweska formacja jazzowa Dafnie zagra 21 września w Capitolu

Sześć dni muzycznych poszukiwań, brzmienia, które przyprawią o dreszcz i wywołają ekstazę i będą daleko od mainstreamu, a blisko wszelkich ciekawych poszukiwań. We wtorek 20 września we Wrocławiu startuje Avant Art Festival. Tegoroczną odsłonę zaplanowano w trzech miastach (Wrocław, Warszawa, Berlin), a w stolicy Dolnego Śląska koncertów posłuchamy w pięciu miejscach, m.in. w Czasoprzestrzeni, Teatrze Capitol, Starym Klasztorze.

Reklama

Avant Art Festiwal (20-25.09) we Wrocławiu 

Za nami dopiero Jazz nad Odrą, ale dla fanów ciekawych brzmień sezon dopiero się zaczyna. Tym, którzy stroną od miałkiej muzyki, Festiwalu Avant Art przedstawiać nie trzeba. Szef i programer festiwalu Kostas Georgakopoulos od lat promuje formacje i solistów, którzy potrafią poruszyć w nas czułą strunę, albo mroczną. Nie inaczej będzie i tym razem. Zapowiada się świetna edycja, a na koncerty we Wrocławiu od 20-25 września wybierzemy się w kilka miejsc: do Czasoprzestrzeni, Teatru Muzycznego Capitol, Starego Klasztoru, Klubu Akademia i Kina Nowe Horyzonty (tu obejrzymy m.in. film o Lydii Lunch, jednej z przedstawicielek ruchu No Wave) oraz na Wyspę Tamka.  

Program zaplanowano tak, że wydarzenia każdego z festiwalowych dni odbywają się w jednym wybranym miejscu i tak 20 września wszystkie koncerty są w Czasoprzestrzeni, 21 września w Capitolu, 22 września ponownie w Czasoprzestrzeni, 23 września w Akademii, 24 września w Imparcie, a 25 września w Kinie Nowe Horyzonty i na Wyspie Tamka.  

Kto wystąpi na Avant Art Festival 2022 Wrocław

Podczas 15. edycji Avant Art Festival sporo polskich artystów (których wspierają organizatorzy) , choć nie zabraknie również gwiazd muzyki eksperymentalnej z Nowego Jorku, Los Angeles, wschodniego Londynu, Berlina.

Wśród artystów, których koniecznie warto dostrzec jest w tym, roku Andy The Doorbum z Los Angeles niewątpliwych. „Tworzy osobliwie widowiskowe performanse, na które składają się freakfolkowa muzyka, surowy i głęboki śpiew, gra świateł, zaburzające przestrzeń wizualizacje i dopełniające poczucia niesamowitości kostiumy” – zwracają uwagę organizatorzy. Wystąpi 25 września na Wyspie Tamka.

Dafnie z Norwegii to z kolei formacja jazzowa saksofonistki i klarnecistki Amalie Dahl, której utwory grają muzycy. Ich muzyka może nieźle zahipnotyzować, także tych, którzy dopiero skończyli przygodę z Jazzem nad Odrą, a są przed Jazztopadem. Zespół zagra 21 września w Capitolu. 

Z polskich Jerry & The Pelican System,  projekt saksofonisty, kompozytora i producenta Jerzego Mączyńskiego. W 2021 roku ukazała się płyta „Sariani” (tytuł nawiązuje do fikcyjnej postaci walczącej o prawa kobiet w Indiach) z sześcioma kompozycjami transponującymi hinduskie doświadczenia Mączyńskiego za pomocą elektronicznych narzędzi (m.in. nagranego na kolejnych ścieżkach saksofonu sopranowego). Koncert 24 września w Imparcie.

Bilety na Avant Art Festival 2022 Wrocław

Bilety od 20 do 80 zł, dostępne przez platformę Going. Warto sprawdzić wydarzenia, bo wiele koncertów ma wstęp bezpłatny. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl