wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Czytaliśmy Wrocław z #czytamwroclaw

8 września, czyli dzień, w którym książki opanowały Wrocław. W czwartek odbył się drugi finał akcji #czytamwroclaw, który z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem zorganizowała redakcja portalu www.wroclaw.pl.

Reklama

Od ponad 50 lat, 8 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem. Dlatego też Wrocław zaprosił mieszkańców do podzielenia się swoją pasją do czytania książek i przyłączenia się do akcji #czytamwroclaw. Przez cały dzień każdy, kto w tramwaju lub autobusie czytał książkę, nie musiał kasować biletu, a zamiast mandatu od kontrolera otrzymywał naszą akcyjną zakładkę. Wrocławianie chętnie przyłączyli się do akcji. Instagram i Facebook żyły 8 września hasztagiem #czytamwroclaw.

 

 

#czytamwroclaw #bilecikidokontroli #kundera kontra #pankanar #ktoczytatenjedzie #walkazanalfabetyzmem #gdziejaczytam #wtramwaju

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Śmietki (@thereallolartist)8 Wrz, 2016 o 8:42 PDT

 

Akcja #czytamwroclaw to jednak nie tylko jeden dzień w roku, kiedy to miłośnicy książek za darmo korzystają z komunikacji miejskiej. Od ubiegłego roku działa specjalna strona poświęcona akcji, gdzie umieszczane są zdjęcia osób, które „przyłapaliśmy” gdzieś w mieście na czytaniu książki. Z okazji kolejnego, drugiego już finału akcji, zaprosiliśmy miłośników literatury do Infopunktu Barbara, gdzie robiliśmy im piękne portretowe zdjęcia z ich ulubionymi książkami.

Część zdjęć można już obejrzeć na stronie www.wroclaw.pl/czytamwroclaw, jednak zainteresowanie akcją było tak duże, że zajmie nam jeszcze trochę czasu umieszczanie zdjęć w galerii – prosimy więc o cierpliwość. 

 

#czytamwroclaw #wroclaw #poland #polskiedziewczyny ����

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Belive in magic on this world. (@sy.laa)8 Wrz, 2016 o 3:31 PDT

 

Oprócz pięknego zdjęcia, każdy kto w czwartek przyszedł zapozować nam w Barbarze mógł wybrać jedną z książek, które otrzymaliśmy od Partnerów akcji, którymi w tym roku byli: Wydawnictwo Warstwy, Wydawnictwo Książkowe Klimaty, e-bookowo.pl oraz Dział Literacki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również nasza internetowa Półka z Książkami, którą e-bookami wypełniło wydawnictwo e-bookowo.pl. Tego dnia każdy mógł za darmo pobrać 9 zaproponowanych tytułów. 

 

 

Czytacie? Czytający nie płacą dziś za bilety @mpkwroclaw Róbcie selfie #czytamwroclaw, a po zakładki wpadnijcie do @barbarakultura #repost @czytam.wroclaw - Macie już naszą zakładkę?? :) #czytamwroclaw - #regrann

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika WROCLAW (@wroclaw_official)8 Wrz, 2016 o 3:21 PDT

 

W tym roku do akcji przyłączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna, która w swoich filiach na terenie całego miasta udostępniała mieszkańcom nasze akcyjne zakładki i zachęcała do przyłączenia się do akcji. Ponadto w Mediatece przez cały dzień można było posłuchać fragmentów audiobooków.

 

 

Akcja #czytamwroclaw i fotografowanie zaczytanych w Barbarze #wro2016

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ESK Wrocław 2016 (@wroclaw2016)8 Wrz, 2016 o 8:07 PDT

 

Wspaniałą niespodziankę dla moli książkowych przygotowała również Księgarnia Autorska, która w tym roku także była Partnerem akcji. Każdy kto w czwartek przyszedł do księgarni, zrobił sobie zdjęcie z książką i udostępnił je na Instagramie lub Facebooku, otrzymywał kubek gorącej kawy za darmo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i razem z nami promowali czytelnictwo! Następna akcja za rok, a tymczasem promujcie czytelnictwo na co dzień używając w social media hasztaga #czytamwroclaw.

 

 

W ramach akcji:

  • Książka zamiast biletu we wrocławskim MPK
  • Darmowe e-booki do pobrania z naszej Półki z Książkami
  • Fotografowanie zaczytanych w Infopunkcie Barbara
  • Zakładki akcyjne w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej
  • Darmowa kawa za fotkę z książką
Szczegóły poniżej:
Akcja #czytamwroclaw

Akcja #czytamwroclaw

Eventy / Akcje społeczne / Happeningi
Termin 8 września 2016 od 00:00 do 23:59

Miejsce Wrocław

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama