wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowa dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej

Redakcja www.wroclaw.pl,
Anna Janus dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej https://www.facebook.com/Miejska.Biblioteka.Publiczna.we.Wroclawiu
Anna Janus dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej

Od 26 marca Miejską Biblioteka Publiczna we Wrocławiu kieruje Anna Janus. Na tym stanowisku zastąpiła Andrzej Ociepę, który przeszedł na emeryturę.

Reklama

Anna Janus dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej

Anna Janus od 2018 r. była zastępczynią dyrektora ds. merytorycznych MBP.

W latach 2002 –2007 we współpracy z Fundacją Bertelsmanna realizowała projekt Biblioteka dla młodych klientów w wieku 13-25 lat. Do roku 2017 kierowała wrocławską Mediateką.

Jest absolwentką bibliotekoznawstwa i informacji naukowej Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła studia podyplomowe z zarządzania firmą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest również absolwentką Akademii Liderów Kultury MASP Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Współorganizowała Żywą Bibliotekę Wrocław. Jest trenerką z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i edukacji o prawach człowieka, certyfikowaną mediatorką. Była koordynatorką projektu Wrocław na językach świata i projektu mobilnych gier miejskich z wykorzystaniem aplikacji Action Track w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu. Aktywnie poszukuje nowych sposobów dotarcia do osób, które nie czytają.

Plany na przyszłość: diagnoza, książkomaty, wydarzenia

W przedstawionej strategii dla MBP Anna Janus podkreślała m.in. potrzebę poszerzenia kręgu odbiorców: przeprowadzenia diagnozy potrzeb czytelników, wychodzenia poza teren biblioteki do placówek oświatowych, rozwoju infrastruktury takiej jak stanowiska samoobsługowe i książkomaty czy wspólnej z CAL-ami i radami osiedli organizacji wydarzeń.

Koncepcja rozwoju MBP znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl