wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Akademia Planete + Doc: „Pułapki rozwoju”

Akademia Planete + Doc: „Pułapki rozwoju”

Data publikacji: Autor:

Zbliżamy się do punktu, w którym postęp techniczny, gospodarczy i demograficzny zagrożą  istnieniu ludzkości. Żyjemy ponad stan czyniąc szkodę sobie i wszystkim wokół – w takim tonie wypowiadają się zapytani przez reżyserów filmu Stephen Hawking, Jane Goodall, Margaret Atwood, Vaclav Smile i Marina Silva. DCF zaprasza na Akademię Planete+ Doc w czwartek 11 grudnia o godz. 16.00.

Reklama

“Pułapki rozwoju” to filmowy esej, oparty na książce Ronalda Wrighta “Krótka historia rozwoju”. Odwołując się do historii cywilizacji, reżyserzy filmu pokazują pułapki rozwoju, w które wpadały kolejne cywilizacje na Ziemi, a nasza – jak się okazuje – wcale nie jest w tym procesie wyjątkiem. Od 200 lat uważamy, że postęp to „więcej czegoś”, że trzeba robić lepsze maszyny i w większej liczbie. Ale może czas zmienić zdanie, póki jeszcze nie zniszczyliśmy całej planety?

Film Mathieu Roya i Harolda Crooksa w czwartek, 11 grudnia o godz. 16.00, po filmie jak zwykle dyskusja i wykład. Bilety na pokaz kosztują 20 zł. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama