wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. 60 tys. osób odwiedziło 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek
60 tys. osób odwiedziło 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Organizatorzy targów podsumowują książkowe święto w Hali Stulcia. W ciągu czterech dni 26. Wrocławskich Targów Dobrych Książek odwiedziło łącznie około 60.000 osób. 

Reklama

Cztery targowe dni pełne były interesujących spotkań, warsztatów, rozmów z wydawcami i wrażeń. Mimo komfortowej przestrzeni na płycie głównej Hali Stulecia w sobotę i w niedzielę brakowało miejsca, by swobodnie przejść między stoiskami.

 

Do wielu autorów ustawiały się długie kolejki.Rekordzistą był chyba Adam Wajrak, który swoją najnowszą książkę podpisywał przez ponad trzy godziny. Sporo czasu na złożenie autografów musieli przeznaczyć także Olga Tokarczuk, Marek Krajewski, profesor Jerzy Bralczyk, czy Katarzyna Pakosińska.

Michał Zawadka, autor i założyciel wydawnictwa Mind & Dream, pobił natomiast we Wrocławiu wyjątkowy rekord: w jego warsztatach motywacyjnych dla młodzieży wokół książki "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” udział wzięło 800 młodych czytelników.

Statystyki

W 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek udział wzięło ponad dwustu wystawców – wydawnictwa książkowe, wydawcy gier planszowych oraz dodatkowo sześćdziesiąt jeden stoisk w strefie designu, sztuki, rękodzieła i projektantów (towarzyszące 1. Targi Wszystkiego Dobrego w kuluarach Hali Stulecia).

W literackim święcie we Wrocławiu wzięło udział blisko 170 gości – pisarzy, panelistów i ilustratorów, odbyło się ponad 80 spotkań z publicznością. Targi wspierało swoją pracą i zaangażowaniem pięćdziesięciu wolontariuszy. Wstęp był bezpłatny.

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się przed mikołajkami, od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku.

Organizatorem Targów Dobrych Książek jest Wrocławki Dom Literatury, www.domliteratury.wroc.pl.

materiał i zdjęcia Wrocławki Dom Literatury

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl