wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. 5. Festiwal MIASTOmovie tym razem o sąsiedztwie
Wspólnym mianownikiem dla działań jest tegoroczne hasło „sąsiedztwo” materiały prasowe
Wspólnym mianownikiem dla działań jest tegoroczne hasło „sąsiedztwo”

Wrocławska Fundacja Filmowa po raz piąty przygotowała już swój flagowy projekt, czyli Festiwal MIASTOmovie. W tym roku impreza, podczas której dyskutuje się o tym, jak najlepiej funkcjonować w mieście i stworzyć w nim przyjazną przestrzeń, dedykowana będzie sąsiedztwu, czyli m.in. temu, jak żyć spokojnie w małych wspólnotach. Start festiwalu 17, a finisz 23 października.

Reklama

5 dni filmów, spotkań, targów

Organizatorzy (czyli MIASTOekipa pod przywództwem Lecha Molińskiego) potencjalnym uczestnikom wydarzeń festiwalowych zaplanowali czas niemal co do minuty.

Przez siedem festiwalowych dni będzie można obejrzeć filmy, wziąć udział w spotkaniach ze znanymi autorami (m.in. Filipem Springerem, dziennikarzem, który zwrócił uwagę Polaków na to, w jakiej przestrzeni publicznej żyją i mieszkają), reżyserami, w targach książki o architekturze (po raz pierwszy zresztą w historii MIASTOmovie!), oprowadzaniu, warsztatach (dla najmłodszych) i koncertach w przestrzeni Parish Pasażu Pokoyhof. 

5. edycja Festiwalu MIASTOmovie

5. edycja Festiwalu MIASTOmovie

Dokument / Wykład / Koncert
Termin od 17 października 2017 do 23 października 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Sąsiedztwo, czyli jak żyć we (względnej) harmonii

Wspólnym mianownikiem dla działań jest tegoroczne hasło „sąsiedztwo”, które może oznaczać zarówno sąsiedzkie wsparcie w małej społeczności (tu przykładem będzie serial ƒ„Kto tam” zrealizowany podczas ubiegłorocznego ESK 2016, do którego scenariusz napisali i główne role zagrali sąsiedzi z Ołbina, a miejscem akcji jest miejsce, gdzie mieszkają), ale i sąsiedzką wojnę wytoczoną tym, którzy harmonię chcą zaburzyć (z filmu „Bunt lokatorów” dowiemy się, jak mieszkańcy Berlina walczą z podwyżką czynszów i inwestorskimi trickami, które zaburzają politykę mieszkaniową w stolicy Niemiec).

Posłuchać przełomowych koncepcji

Ciekawie zapowiadają się spotkania z Filipem Springerem o Polsce mniejszych miast, czy wykład Marka Davy’ego poświęcony powstawaniu i rozkwitowi kreatywnych dzielnic. Na sam koniec, z kolei (czyli w poniedziałek 23 października) interesująca koncepcja miast-ogrodów, która pojawi się w tekście wykładu Agaty Gabiś, zaś kupić będzie także można poświęconą tej tematyce książkę Ebenezera Howarda. 

Książki o architekturze i miastach będą głównym tematem targów Bazarch w Muzeum Architektury i w sobotę 21 października będzie można od 11.00-18.00 poszukać dla siebie interesujących książek, czasopism od wydawców z całej Polski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia (z wyjątkiem filmów) jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl