wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. #40PPA zaczął się od sadzenia drzew [ZDJĘCIA]
Katarzyna Groniec i Bogusław Sobczuk także pracowali na rzecz sadzenia "przeglądowej" magnolii fot. mawi cc
Katarzyna Groniec i Bogusław Sobczuk także pracowali na rzecz sadzenia "przeglądowej" magnolii

Imiona największych przebojów, które były wykonywane w historii Przeglądu Piosenki Aktorskiej, noszą festiwalowe drzewka, posadzone w mieście z okazji 40. edycji PPA. Pierwsze brzozy znalazły się na skwerze przy ul. Bogusławskiego, a 22 marca, czyli w dzień otwarcia tegorocznego przeglądu, przedstawiciele miasta, PPA i Capitolu dosadzili do nich jeszcze magnolię.

Reklama

Wszystkich, jak się o nich mówi – „przęgladowych” drzewek, będzie oczywiście 40. W najbliższych dniach zostaną posadzone w rejonie Starego Miasta; będzie się można na nie natknąć na: wyspach Słodowej i Bielarskiej, Promenadzie Staromiejskiej, w ogrodzie katedralnym, Zatoce Gondoli, parku Słowackiego, na skwerze Krasińskiego, ul. Białoskórniczej, Podwalu, na zieleńcu przy ul. Stacyjnej i przy ul. Rybackiej.

W moim magicznym domku i Hambrrryda

„Znakiem szczególnym” tych nowych nasadzeń upiększających nasze miasto, czym niewątpliwie będą się trochę odróżniały od reszty przedstawicieli swojego gatunku, będzie to, że każde z tych drzewek ma swoje „imię”, czyli tytuł jednego z przebojów piosenki aktorskiej.  

drzewa na 40.ppa

Te, które w piątek, 22 marca, zaproszeni na symboliczną, zieloną inaugurację Przeglądu Piosenki Aktorskiej już zobaczyli na zieleńcu przy ul. Bogusławskiego (u zbiegu ze Stawową, przy nasypie) – a są to brzozy nazywają się: Pamiętajcie o ogrodach, Ogrzej mnie mój świecie, Hera, koka, hasz, LSD, Hambrrryda, Jeżeli kochać, W moim magicznym dom i Moja krew.

Miasto jest i muzykalne, i eko. Artyści z urzednikami 

To dzięki współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej „przeglądowe” drzewka pojawiły się w mieście i mamy nadzieję, że długo będą dawały cień i cieszyły oczy mieszkańców, kiedy tylko dorosną.

drzewa na 40.ppa

Żeby ten akt nowych nasadzeń i jubileuszu PPA wzmocnić, na skwerze przy ul. Bogusławskiego pojawili się z jednej strony przedstawiciele miasta, czyli Katarzyna Szymczak-Pomianowska – dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM Wrocławia, Jacek Mól – dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej i Monika Pec-Święcicka – zastępca dyrektora ZZM, a z drugiej (przeglądowej), m.in. Konrad Imiela – dyrektor Teatru Muzycznego Capitol oraz Cezary Studniak – dyrektor artystyczny PPA.

Wszyscy oni – a także Katarzyna Groniec i Bogusław Sobczuk, członkowie Rady Artystycznej PPA – wzięli do rąk łopaty, żeby zakopać w ziemi „magiczną” magnolię, czym #40PPA został niejako ekologicznie przyklepany. Wydarzeniu towarzyszył oczywiście akcent muzyczny – słuchaczki Studium Musicalowego Capitol, którym akompaniował na fortepianie Piotr Dziubek, zaprezentowały zebranym na skwerku swoje wokalne umiejętności.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl