wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. 4. urodziny Sofar Sounds Wrocław. Koncerty o godz. 19.00
Sofar Sounds fot. Joanna Leja/www.wroclaw.pl
Sofar Sounds

Od 23 do 26 marca o godzinie 19.00 Sofar Sounds Wrocław zaprasza na Facebook lub Instagram na swoje koncerty. Grupa słynie z kameralnych wydarzeń, organizowanych dla naprawdę niewielkiej publiczności w wyjątkowych miejscach.

Reklama

Zagrali m.in.: u prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka w gabinecie, w tramwaju, kwiaciarni i w wielu innych nieoczywistych miejscach. W ubiegłą sobotę miał się odbyć urodzinowy koncert, jednak w związku z epidemią byli zmuszeni go odwołać.

Wyjątkowość Sofara to przede wszystkim fakt, że koncerty pozwalają na bycie naprawdę blisko muzyki i obcowanie z nią. To wydarzenie, które ma wielu zwolenników na całym świecie, jednak podczas jednego koncertu nie spotkamy tłumów. Na scenie Sofar Soudns Wroclaw wystąpili m.in.: EABS, Oxford Drama, Mikromusic, Rycerzyki, Sutari, Gooral, Marcelina. 

Sofar Sounds Wrocław z Kanapy

Tym razem w wydarzeniu może wziąć udział, większa liczba gości, ponieważ, koncerty odbędą się za pomocą streamingu. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy usiąść wygodnie na kanapie i wejść na fanpage Sofar Sounds Wrocław na Facebooku lub na Instagramie, gdzie każdego dnia inny artysta pojawi się z muzyką, prosto ze swojego domu. Koncerty odbędą się w dniach 23-26 marca o godzinie 19:00.

Czytaj też: Sofar sounds - 30 Kreatynych Wrocławia

- Zmuszeni obecną sytuacją musieliśmy przełożyć nasz urodzinowy 39. Sofar we Wrocławiu. To jednak nie znaczy, że nie będziemy dostarczać dobrej muzyki! Będziemy świętować i cieszyć się koncertami na żywo, ale w bezpiecznej formie – z kanapy we własnym domu – mówi Adrian Siegle, założyciel Sofar Sounds Wrocław. - Pozostawimy jednak element niespodzianki i nie zdradzimy, kto wystąpi. Każdego dnia dowiecie się o tym dołączając do wydarzenia na Facebooku lub Instagramie dodaje. 

Sofar Sounds - jak to działa?

Sofar Sounds (skrót od: songs from a room), powstało w 2009 roku w Londynie z inicjatywy międzynarodowego duetu znudzonego charakterem tłumnych koncertów. Idea Sofar Sounds rozprzestrzeniła się w ciągu dekady na całym świecie i obecnie koncerty organizowane są w ponad 400 krajach.

We Wrocławiu w kameralnych koncertach możemy wziąć udział od 4 lat. Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy i czekać na potwierdzenie od organizatorów. Początkowo znają tylko datę i godzinę wydarzenia, miejsce  jest im przekazywane w ostatniej chwili, a o tym kogo usłyszą dowiedzą się na miejscu. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl